• پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-4090-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار:

80 درصد جمعیت روستایی گچساران از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند

فرماندار شهرستان گچساران گفت: 80 درصد از جمعیت روستایی گچساران از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند و 100 درصد از روستاها نیز از نعمت برق برخودارند.

به گزارش ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی خوانپایه در نشست با دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاهای گچساران و باشت افزود:  56 روستای شهرستان گچساران دارای شورا هستند که از این تعداد نیز بالغ بر 54 روستا از نعمت گاز بهرهمند هستند.

وی بیان کرد: 45 روستای گچساران دارای دهیاری بوده که از این تعد اد 43 روستا دهیاری های آنها به صورت پاره وقت فعالیت می کنند.

فرماندار شهرستان گچساران تصریح کرد: این شهرستان دارای پتانسیل های بسیار خوبی در حوزه های آب، خاک است که در این بخش نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

خوان پایه عنوان کرد: 80 درصد از جمعیت روستایی گچساران از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند و 100 درصد از روستاها نیز از نعمت برق برخودارند.

وی ادامه داد: در روستاها زیر ساخت های خوبی صورت گرفته است و این اقدام باعث شده تا مهاجرت معکوس از شهر به روستا انجام شود.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: این شهرستان با توجه به پتانسیل های خوب و منابع ارزنده و اقدامات مهم با مشکل بیکاری جوانان خود روبرو است.

فرماندار باشت نیز در این نشست بیان کرد: این شهرستان بالغ بر 22 هزار نفر جمعیت دارد که تا کنون با تلاش نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس اقدامات مهم و تاثیر گذاری در آن انجام شده است.

سید مسعود حسینی بیان کرد: شهرستان باشت دارای 115 روستا، 27 دهیاری و 36 شورای روستایی است.

وی افزود: با توجه به اقدامات ارزنده و مهم در حوزه های مختلف چهره شهرستان باشت نسبت به قبل تغییر کرده است.

فرماندار باشت ادامه داد: انتقال آب برای زمینهای کشاورزی این شهرستان انجام شده و بخش دیگر آن نیز در دست اقدام است که این امر باعث شده تا کشاورزی در این شهرستان رونق بیشنری پیدا کند.

حسینی بیان کرد: 80 درصد از روستاهای شهرستان باشت دارای گاز بوده و در بخش آب و فاضلاب روستایی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

وی اضافه کرد: بخش ی از این شهرستان با توجه به این خدمات ارزنده محروم است که نیاز به توجه ویژه مسئولان دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: