• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7814-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

قطع درختان بلوط محور ‌"یاسوج- سی سخت" + عکس

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز زیست محیطی محور در حال چهار خطه شدن" یاسوج- سی سخت" از محیط زیست و منابع طبیعی استان اخذ شده است .

«عبدالمجید نژاد صفوی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص قطع درختان بلوط در محور در حال چهار چطه شدن "یاسوج- سی سخت" افزود: مسیر در این منطقه طوری است که انبوه درخت و جنگل است و هر جای بخواهیم جاده بسازیم، طبیعی است که یکسری تخریب هایی داریم .

وی اظهارکرد: در بعضی جاها سعی می کنیم با واریانت و تغییر نقشه ها و تغییر مسیر کمترین تخریب را داشته باشیم اما در هر دو طرف مسیر محور"یاسوج- سی سخت" انبوی از درختان بلوط است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: قانون این تعریف را کرده که هر جا مجبور شویم درختان را قطع کنیم برای جاده سازی باید یکسری تمهیداتی اندیشیده شود .

نژاد صفوی تصریح کرد: طی صورت جلسه که با منابع طبیعی استان انجام شده در خصوص قطع درختان در این محور باید به ازای هر درخت سه نهال درخت کاشته شود و پیمانکار باید این کار را انجام دهد .

وی ادامه داد: اینکه نهال ها در کجا و از چه نوع و رقمی باشند به صلاح دید منابع طبیعی است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همه درختانی بلوط که در این محور قطع شده، از سوی منابع طبیعی شماره و پلاک گذاری شده و حتی قطر درختان نیز مشخص شده که صورت جلسه شده اند .


همچنین «غلامحسین حکمتیان اصل»، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: تعرض و چهار خطه کردن محور " یاسوج- سی سخت" دارای مجوز از منابع طبیعی است .

وی افزود: پروژه های ملی و عمومی با توجه به ضرورت مجوز داده می شود اما خسارات وارده ناشی از تعریض جاده و چهر خطه کردن باید جبران شود که راه و شهرسازی قول داده که جبران کنند .

حکمتیان اصل بیان کرد: مقرر شده که به ازای هر درخت بلوط سه نهال از گونه بلوط در همان منطقه کاشت شود .

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در کنار حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استان باید به فکر توسعه و پیشرفت استان نیز باشیم و چهار خطه کردن این محور از نیازهای استان است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: