• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2084-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

پیش بینی برداشت 19هزار تن میوه هسته‌دار در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از پیش بینی برداشت 19 هزار تن میوه از باغات هسته‌دار این استان خبرداد.

«زواره آزادپور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این میزان 15 هزار و 840 تن هلو، یک هزار و 250 تن آلو(بخارا، شابلون، کالیفرنیا و قطره طلا)، یک هزار و 100 تن زردآلو، 290 تن گیلاس و  520 تن شلیل است.

وی افزود: شهرستان های بویراحمد و دنا بیشترین سطح زیر کشت محصولات هسته دار را دارند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع 2 هزار و 144 هکتار سطح زیر کشت محصولات هسته دار استان است که از این میزان یک هزار و 370 هکتار بارور و 773 هکتار در مرحله نونهالی و غیر بارور هستند.

آزادپور تصریح کرد: بخشی از این تولیدات در سطح استان مصرف می شود و بخشی نیز به استان های اصفهان، فارس و خوزستان ارسال می شود.

وی ادامه داد: در سالجاری با توجه به سرمازدگی کمتر، افزایش سطح باغات بارور استان و استفاده از ارقام تجاری و بازار پسند میزان تولید باغات هسته دار استان افزایش یافت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در سال گذشته 17 هزار و 20تن تولید محصولات هسته دار در استان داشتیم و در سال جاری به 19 هزار تن رسیده که افزایش 11 درصدی در این زمینه داشته ایم.

آزادپور بیان کرد: استفاده از نهال های استاندارد و مورد اطمینان و تغذیه اصولی، استفاده از روش های مبارزه تلفیقی علیه آفات و بیماری ها می تواند در افزایش این محصولات و بهتر شدن کیفیت آنها موثر باشد.

وی اضافه کرد: کسانی که علاقمند به احداث باغ محصولات هسته دار هستند می توانند به مراکز خدمات و مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کرده تا هم از پایه ها و نهال های مطمئن، سالم و با اصالت استفاده کنند و هم با مشاوران تغذیه گیاهی مشورت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: