• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-5614-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

56درصد کهگیلویه و بویراحمد، جنگل است

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:56درصد این استان را جنگل و33درصد را مرتع تشکیل میدهد.

«گودرز باقری فرد» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه8.5درصد از جنگل های کشور دراین استان قرار دارد،افزود: از این میزان 7درصد جنگل های انبوه،29درصد جنگل های نیمه انبوه،53درصد جنگل های تنک،9درصد درختچه زار و2درصد جنگل های دست کاشت است.

وی اظهار کرد: بیش از2000گونه گیاهی دراین استان شناسایی شده و عمده این گیاهان بلوط ایرانی است که90درصد از این گونه ها را به خود اختصاص داده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تغییر اقلیم یکی از مهمترین عوامل به خطر انداختن تنوع زیست محیطی استان است، خاطرنشان کرد: گرم شدن هوا، کاهش بارندگی ها در سالهای اخیر، پراکنش نامناسب بارندگی، آتش سوزی های عمدی و شیوع آفات وبیماری ها در جنگل های استان نیز از دیگر عوامل مهم به خطر انداختن تنوع زیستی استان است.

باقری فرد تصریح کرد: وجود آلاینده های زیست محیطی و صنعتی، افزایش جمعیت، آگاهی نداشتن استفاده کنندگان، گردشگران و ساکنان در طبیعت از جنگل  مهم‌ترین عامل تهدید محیط زیست، جنگل ها و مراتع استان هستند.

وی ادامه داد: برای حفاظت از تنوع زیستی و جنگل‌های موجود استان اقداماتی همچون کشت و توسعه، حفاظت و قرق، اقدامات آبخیز داری درجهت افزایش بهره وری، استفاده از نذورات آسمانی و اقدامات حفاظتی درجهت نگهداری و حفاظت بیشتر از جنگل‌ها و مراتع انجام شده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از مردم و کسانی که به نحوی از طبیعت استفاده می کنند انتظار داریم در نگهداری و حفاظت از طبیعت کوشاتر باشند، اگر آتشی روشن می کنند آتش را قبل از ترک محل خاموش کنند، ازباقی گذاشتن زباله و مواد غیر قابل بازیافت در طبیعت خودداری کرده و در توسعه و احیای طبیعت و محیط زیست همکاری لازم را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: