• دوشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1684-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

۵۰۰کیلومتر راه روستایی در کهگیلویه و بویراحمد در دست اقدام است

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی در سطح استان در دست اقدام است.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد عبدالمجید نژاد صفوی در بازدید از پروژه‌های راهسازی کهگیلویه و بویواحمد از وجود ۴۰۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان خبر داد و افزود: بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر راه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۴۰۰۰ کیلومتر آن روستایی است .

وی با بیان اینکه در استان آزاد راهی وجود ندارد، اظهارکرد: ۱۳۷ کیلومتر طول بزرگ راه‌های استان است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ده‌ها پروژه راهسازی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی و عملیات اجرای راهسازی ۱۷ روستا نیز با هدف اتصال به پروژه پاتاوه به دهدشت در دست اقدام است .

نژاد صفوی با اشاره به اجرای واریانت ۴ کیلومتری در محور یاسوج به شیراز، تصریح کرد: لوله‌های این پروژه نیز خریداری و اجرای عملیات را خواهیم داشت .

وی با بیان اینکه پروژه‌هایی مانند یاسوج به سی سخت- یاسوج - سمیرم و یاسوج- سپیدار نیز در دست اقدام هستند، ادامه داد: بهبود شرایط ترافیکی و کاهش تصادفات از خروجی‌های تحقق این پروژه‌ها خواهد بود .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تکمیل پل سوم بشار عنوان کرد: این پروژه تا دهه فجر سال جاری با تکمیل فاز دوم، به بهره کامل خواهد رسید .

نژاد صفوی بیان کرد: در تمام نقاط استان پروژه‌های راهسازی در دست ساخت است و بهسازی ده‌ها مسیر نیز عملیاتی خواهد شد .

وی با اشاره به ضرورت تبیین خدمات نظام در سطح جامعه، تاکید کرد: با وجود همه مشکلات، خدمات زیادی در چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه راه استان انجام شده است.

بهره‌برداری از 4 کیلومتر جاده یاسوج-شیراز در دهه فجر امسال

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد همچنین در بازدید از پروژه در دست اجرای چهارخطه "یاسوج- شیراز" گفت: 4کیلومتر از جاده یاسوج-شیراز تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد .

نژادصفوی با اشاره به اینکه 4 کیلومتر از جاده یاسوج-شیراز که دچار رانش شده از مسیر منطقه دره‌ماهینی عبور می‌کند، تصریح کرد: برای ساخت این مسیر چهار خطه نیازمند اعتبار 25 میلیارد تومانی هستیم .

وی اضافه کرد: در صورتی که این اعتبار به راه و شهرسازی استان اختصاص داده شود 4 کیلومتر از جاده یاسوج-شیراز از مسیر دره‌ماهینی تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: