• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-5590-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معدوم شدن 2700 کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در گچساران

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گچساران گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون دو هزار و ۷۰۰ کیلوگرم گوشت مشکوک به بیماری و غیر قابل مصرف در کشتارگاه‌های این شهرستان معدوم شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد امید افشاری نژاد در جمع خبرنگاران افزود: طرح ایمن‌سازی جمعیت دامی، پیشگیری از بروز بیماری و کاهش قابل توجه میزان تلفات و خسارات این بیماری دامی در گچساران اجرا شد.

وی اظهارکرد: در همین راستا ۱۵۸ هزار قطعه طیور امسال در این شهرستان علیه انواع بیماری‌ها واکسینه شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گچساران تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون ۳۳۴ هزار راس دام سبک و سنگین از سوی این نهاد علیه بیماری آبله، شاربن و تب برفکی واکسینه شده است.

افشاری نژاد تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون دو هزار و ۲۷۰ کیلوگرم مواد پروتئینی خام و غیربهداشتی از فروشگاه‌های این شهرستان کشف و ضبط  شده است.

وی ادامه داد: درهمین مدت زمان عنوان شده سه هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی گچساران انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون هفت مورد تخلف شناسایی و به مراجع قضائی شهرستان معرفی شده است.

افشاری نژاد اضافه کرد: در همین مدت زمان نیز 2دو هزارو ۷۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید مشکوک به بیماری و غیر قابل مصرف نیز در کشتارگاه‌های این شهرستان شناسایی و معدوم شد. ۷۴ مورد آزمایش امسال بر روی فرآورده‌های خام دامی این شهرستان انجام گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: