• دوشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1184-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

افزایش 4.5 درصدی مصرف برق کهگیلویه و بویراحمد طی 16 تیرماه

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 4.5 درصدی مصرف برق این استان در روز گذشته شانزدهم تیرماه خبرداد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "نادر جانی پور" در حاشیه برگزاری پنجمین جشنواره ملی فرهنگ عشایر ایران در یاسوج گفت: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت نیرو، میزان برق مصرف شده در استان کهگیلویه و بویراحمد در روز شانزدهم تیرماه جاری بیش از 411 مگاوات بوده که رشد بیش از چهار و نیم درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد .

وی با تاکید براینکه رشد چهار و نیم درصدی مصرف برق در این استان باید بیشتر مدیریت شود و مشترکین می بایست همکاری بیشتری در صرفه جویی از برق داشته باشند، اظهارکرد: در روز گذشته میزان مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد 18 مگاوات بیشتر از مدت مشابه را نشان می دهد .

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:‌ گچساران با 155 مگاوات مصرفی بیشترین مصرف را در بین شهرستان های این استان داشته اگرچه نسبت به مدت مشابه سال گذشته از هفت مگاوات کاهش را نشان می دهد .

جانی پور با تشریح میزان مصرف برق در سایر شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد در روز گذشته، تصریح کرد: شهرستان های بویراحمد و دنا با مصرف 106 مگاوات در رتبه دوم مصرف برق در این استان جای دارند و البته نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 15 مگاواتی در این شهرستان ها هستیم .

وی ادامه داد: شهرستان کهگیلویه با 74 مگاوات برق مصرفی در رتبه سوم مصرف برق در این استان قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 مگاوات برق مصرفی افزایش داشته است .

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، میزان برق مصرفی در شهرستان بهمئی را 35 مگاوات با افزایش سه مگاواتی نیز عنوان و یادآورشد: میزان مصرف برق در شهرستان های باشت و چرام به ترتیب 33 و 21 مگاوات بوده است .

جانی پور بیان کرد: میزان مصرف برق در این شهرستانها نیز به ترتیب از رشد چهار و 2 مگاواتی برخوردار است .

وی میزان مصرف برق در پیک بار روز شانزدهم تیرماه امسال در کشور را نیز 54 هزار و 962 مگاوات ذکر و تاکید کرد: میزان مصرف برق در کشور در این روز نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش را نشان می دهد .

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 270 هزار مشترک برق در این استان درخواست داریم طی تابستان امسال، برق مصرفی خود را مدیریت کرده تا شاهد قطع برق برنامه ریزی شده نباشیم .

جانی پور اضافه کرد: روزانه بیش از یک هزار و 700 کنتور دیماندی پمپ های کشاورزی با میزان مصرفی بیش از 10 مگاوات برق در استان کهگیلویه و بویراحمد در ساعات پیک بار قطع می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: