• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-484-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تخصیص 70 درصد اعتبارات عمرانی کهگیلویه و بویراحمد طی سال مالی 97

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص 70 درصد اعتبارات عمرانی استان طی سال مالی 97 خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "حسن نوروزی" در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در سال 97 که چند روز دیگر از سال مالی آن باقی مانده است از مجموع 1150 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان 820 میلیارد تومان آن تخصیص اعتبار شد که یعنی به میزان 70 درصد تخصیص اعتبارات عمرانی از مجموع همه اعتبارات عمرانی چه ملی و چه استانی داشتیم .

وی اظهارکرد: بخشی از این اعتبارات در قالب اسناد خزانه در بندهای ب و ح بوده و آخرین مهلت جذب بند ب و ح چهاردهم تیرماه است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا امروز بخش قابل توجهی از اسناد خزانه در استان جذب شده و با وجود تذکرات داده شده برخی جذب نکرده‌‌اند که تنها تا روز دوشنبه فردا مهلت جذب دارند و اگر دستگاهی جذب اعتبار نداشته باشد با دستگاه دیگری این اعتبار را جابجا می‌کنیم .

نوروزی با بیان این که کارهای بزرگی در جذب اعتبارات شده برای مثال در اعتبارات عمرانی ملی استانی شده اعتبار استان 150 میلیارد تومان بود تصریح کرد: اما تخصیص ما 20 میلیارد تومان بیشتر یعنی 170 میلیارد تومان در این بند بود حال با این تفاسیر نباید اجازه داد که اعتبارات در قالب اسناد خزانه برگشت بخورد که اگر چنین شد دستگاه‌های کم‌کار به مرکز معرفی می شوند .

وی با اشاره به اعتبارات استان در سال جاری در سه ماهه اول که مبلغ 614 میلیارد تومان است ادامه داد: تاکنون 24.5 درصد تخصیص داده شده و از این مجموع 25 درصد هم 56 درصد آن اسناد خزانه و تنها 9 میلیارد تومان نقدینگی است که مبلغ 20 میلیارد تومان باید به نیروهای شاغل در پروژه‌های عمرانی پرداخت کنیم .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این که با چنین وضعیتی باید نهایت صرفه‌جویی را داشته باشیم، عنوان کرد: در اعتبارات هزینه‌ای سرجمع اعتبارات استان برای امسال 19.2 درصد رشد داشته در حالی که باید 11 میلیارد تومان مطالبات بازنشستگان را هم پرداخت کنیم و مبلغ چندانی برای اضافه‌کار و سایر کارها باقی نخواهد ماند .

نوروزی اضافه کرد: در خریدها و مصارف آب و برق و گاز با وجود چنین وضعیتی باید صرفه‌جویی لازم انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: