• سه شنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

هلی برد به موقع نیرو از سوختن بیش از ۴۰ هکتار از مراتع "کلایه"کهگیلویه جلوگیری کرد


مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه به تماس استاندار  و هلی برن سریع نیرو به  کلایه آتش سوزی مراتع این منطقه کنترل و مهار شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد وحید محمدی تبار در جمع خبرنگاران، افزود: ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز تماس تلفنی مبنی بر  آتش سوزی در کوه کلایه کهگیلویه با مدیریت بحران استان برقرار شد.
وی اظهارکرد: بلافاصله دستورات لازم برای حضور میدانی فرماندار کهگیلویه و مدیر منابع طبیعی شهرستان صادر شد و این مدیران به همراه نیروهای مردمی در منطقه عملیاتی حاضر شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باتوجه به ارتفاعات و سخت گذر بودن منطقه آتش سوزی، حرکت آتش نشانان با مشکل مواجه بود و بنا به ضرورت حضور هلیکوپتر آتش نشان برای خاموش کردن آتش تماس تلفنی با استاندار برقرار شد.
محمدی تبار تصریح کرد: استاندار شخصا این موضوع را پیگیری کرده و پس از تماس با مدیرعامل شرکت نفت مناطق نفت خیز جنوب، هلیکوپتر برای هلی برن نیرو به منطقه آتش سوزی اعزام شد.
وی ضمن تقدیر از پیگیری به موقع استاندار، بیان کرد: خوشبختانه آتش ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه اطفا شد.
وی تاکید کرد: این آتش سوزی با پیگیری سریع و به موقع کمتر از ۳ ساعت خاموش و کنترل شد.
محمدی تبار با اشاره به اینکه حدود چهار هکتار از مراتع منطقه کلایه در آتش سوخت، اضافه کرد: خوشبختانه حتی یک اصله درخت در این آتش نسوخت و اگر سرعت عمل و آمادگی نیروها و مدیریت بحران نبود شاید بیش از ۴۰ هکتار از مراتع این منطقه طعمه حریق می شد و آتش به جنگل های کهگیلویه سرایت پیدا می کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: