• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-1190-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رأی پرونده فساد مالی شهرداری و اعضای سابق شورای شهر دوگنبدان صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران گفت: رای پرونده فساد مالی  شهردار،  اعضای شورای شهر سابق و برخی از پرسنل شهرداری   صادر شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد "امیر حمزه بازیار" در نشست با اصحاب رسانه گچساران به مناسبت هفته قوه قضائیه افزود: اصحاب رسانه امانت دار مردم هستند که باید صرف نظر از جانبداری سیاسی به رسالت مهم و خطیر خود بپردازند.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی شهرستان گچساران رفع اطاله دادرسی، سرعت و تعیین تکلیف صدور احکام متقن قضایی در سال 97 نسبت به سال 96 را داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران تصریح کرد: قضات دادگستری و دادگاه این شهرستان با تلاش شبانه روزی خود در راستای عدالت گام بر میدارند.

بازیار عنوان کرد: در دادگاه انقلاب به برخی از جرائم مانند جرائم امنیتی کشور، توهین به مقام معظم رهبری و قاچاق مواد مخدر رسیدگی می شود.

وی گفت: دادگاه انقلاب شهرستان گچساران خاص است زیرا این دادگاه کار رسیدگی بر پرونده های شهرستانهای گچساران، باشت، دهدشت، چرام، بهمئی، لنده، دیشموک و قلعه رئیسی را بر عهده دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران خاطر نشان کرد: دردادگاه انقلاب جرائمی مازاد بر 10 سال حبس تعزیری که با رعایت تعدد قاضی رسیدگی می شود.

بازیاربیان کرد: علی رغم اینکه وروردی پرونده ها در دادگاه النقلاب گچساران در سال 97 زیاد بوده اما به خوبی در این زمینه و مختومه شدن آنها عمل شده است.

وی افزود: در سال 96 بالغ بر 623 پرونده در دادگاه انقلاب گچساران وارد که  از این میزان 520 فقره خروجی پرونده وجود د اشته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران ادامه داد: در سال گذشته 640 فقره پرونده به این دستگاه وارد و 699 فغقره خارج شده که در این زمینه 59 درذصد عملکرد مثبت وجود داشته است.

بازیار در خصوص تخلیه مغازه های شرکت نفت اضافه کرد: در این خصوص و با توجه به اینکه سالیان متمادی مستاجران در این مغازه ها حضور داشتند ورود پیدا کردیم و طبق قانون پرداخت اجاره بها ها به نرخ روز اجرا شد و بخش دوم آن نیز در خصوص تخلیه این مغازه ها در دست اقدام است.

وی گفت: در خصوص شرایط واگذاری مجدد این مغازه ها و اجراه بهای آنها جلساتی با شورای تأمین شهرستان برگزار شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران تصریح کرد: این اقدام نیز با کارشناسی نرخ روز و طبق مناقصه مغازه ها واگذار خواهد شد.

بازیار در خصوص پرونده فساد مالی شهرداری دوگنبدان در زمان  شهردار و اعضای شورای شهر سابق عنوان کرد: پرونده فساد مالی عظیم شهرداری دوگنبدان در زمان  شهردار و اعضای شورای شهر سابق و برخی از پرسنل شهرداری  با 19 الی 20 نفر متهم که از طریق ارتشاء و اختلاس  و تحصیل مال از طریق  نامشروع، جعل اسناد و کلاهبرداری از جمله جرائمی بوده که در دادگاه کیفری 2 در شعبه 101 گچساران رسیدگی و رأی آن در ماه گذشته صادر شد.

وی اضافه کرد: رأی صادره یک رأی قاطع و در راستای صیانت از حقوق مردم بوده است و در صورت قطعی شدن آن اطلاع رسانی از سوی قوه قضائیه انجام می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران در خصوص فایل صوتی منتسب به یکی از اعضای شورای شهرگچساران که اخیرا در فضای مجازی پخش شده و تکذیبه ان نیز منتشر شده ادامه داد:  باید یکی از این دونفر به دستگاه قضا شکایت کنند تا ما ورود پیدا کنیم و تا زمانی که در این خصوص هیچ شکایتی به ما ارائه نشده نمی توانیم ورود پیدا کنیم.

بازیار اضافه کرد: در خصوص انتشار این فایل صوتی پرونده تشکیل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: