• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

دمای هوای کهگیلویه و بویراحمد گرم تر می شود

رییس اداره شبکه پایش هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد دمای هوای استان از امروز تا پایان هفته به تدریج حدود سه تا پنج درجه افزایش می یابد.
ولی بهره مند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: با توجه به استقرار توده هوای گرم جنب حاره ای در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در طی هفته جاری و روند افزایش دما بین سه تا ۵ درجه، به کلیه هم استانی های عزیز بویژه افراد سالمند، بیمار و کودکان توصیه می شود از تردد در ساعات گرم در فضای بیرون خودداری کنند.
وی افزود: همچنین هم استانی های عزیز در مصرف برق و آب صرفه جوئی نموده و مسئولین امور آب و برق استان نیز تمهیدات مقتضی را در خصوص موارد فوق بعمل آورند.
رییس اداره شبکه پایش هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وضعیت هوای استان در تابستان امسال گرم همراه با وزش بادهای گرم پیش بینی می شود.
بهره مند با اشاره به اینکه پارسال هوای ۴۰ درجه سانتیگراد در شهر سردسیری یاسوج تجربه شد، خاطرنشان کرد: امسال نیز چنین دمایی دور از انتظار نیست.
وی اضافه کرد: حداکثر دمای هوای شهرهای گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته ۵۰ درجه سانتیگراد بود که امسال نیز چنین دمایی در مناطق گرمسیری تکرار خواهد شد.
اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد دمای هوای استان از امروز تا پایان هفته به تدریج حدود سه تا پنج درجه افزایش می یابد.
به گزارش ایسنا، شهر یاسوج با کمینه ۱۵.۴ در بامداد روز گذشته خنک‌ترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد گزارش شده و منطقه امامزاده جعفر نیز با بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: