• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-514-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رهاسازی 36قطعه کبک در دامان طبیعت کهگیلویه و بویراحمد+عکس

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بویراحمد از سومین مرحله رهاسازی کبک به زیستگاه‌های استان خبر داد و گفت: طی سال جاری 36 قطعه کبک از متخلفین کشف و به دامان طبیعت رها سازی شدند .
به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد منوچهر بادام فیروز افزود: طی گشت و کنترل مناطق حفاظت شده شهرستان بویراحمد، مامورین یگان حفاظت این شهرستان موفق می شوند از ابتدای سال جاری تا کنون 36 قطعه کبک را شکارچیان غیر مجاز کشف و ضبط کنند.
وی اظهارکرد: متخلفین موفق می شوند با استفاده از تله های مختلف این پرندگان زیبا را زنده گیری نمایند که با هوشیاری و رصد منطقه توسط یگان حفاظت شهرستان بویراحمد دستگیر شدند .
رئیس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد با اشاره به سلامتی کبک های رها شده خاطرنشان کرد: ماموران یگان حفاظت پس از تیمارداری این پرندگان و دریافت تائید سلامتی از دامپزشک، طی 3 مرحله همه کبک ها را در دامان طبیعت رها سازی کردند.
بادام فیروز تصریح کرد: کبک از پرندگان زیبا و خوش آوازی است که به علت شکار بی رویه صیادان تعداد آنها در بعضی از مناطق آزاد استان کاهش یافته است .
به گزارش ایسنا، کبک را می‌توان در کویر‌ها و دامنه‌های کوه‌ها و صخره‌ها مشاهده و معمولاً از گیاهان شامل علف‌ها و دانه‌های آنها، برگ گیاهان و میوه بوته‌ها بر اساس فروانی و دسترسی فصلی تغذیه می‌کند .
هم اکنون هفت منطقه حفاظت شده دنا با وسعت 93 هزار و660 هکتار، دنای شرقی با وسعت 28 هزار و 202 هکتار، خاییز سرخ با مساحت 33 هزار و 235 هکتار، خامی با وسعت 25هزار و 671 هکتار، دیل با 10 هزار و 381 هکتار، سولک با 2 هزار 4287 هکتار و سیوک با 12 هزار 858 هکتار در این استان زیبای طبیعی وجود دارد .
استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین دارای پنج منطقه شکار ممنوع شامل پادنای سمیرم، خرم ناز، لار و ماغر، حاتم و کوه تلرش است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: