• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-8090-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

طعمه حریق شدن بیش از 40 هکتار جنگل و مرتع بویراحمد

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از وقوع 20 مورد آتش سوزی در جنگلها و مراتع این شهرستان طی سالجاری خبرداد.

جواد رحیمیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود:   ساعت 22 و 30 دقیقه روز شنبه، 25 خرداد ماه یک مورد آتش سوزی جنگلها و مراتع در کوه "سیوک دمچنار" این شهرستان که تحت حفاظت محیط زیست است با همکاری نیروهای مردمی، منابع طبیعی و محیط زیست ساعت دو و 30 دقیقه بامداد امروز مهار و خاموش شد.

وی اظهارکرد: در پی این آتش سوزی حدود 5  هکتار جنگل و مرتع شهرستان طعمه حریق شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: امروز یکشنبه، 26 خرداد ماه نیز یک مورد آتش سوزی در منطقه "آب هرمو" سپیدار رخ داد که با اقدام به موقع نیروهای مردمی و منابع طبیعی برای مهار آتش سوزی حدود 4000متر جنگل و مرتع طعمه حریق شد.

رحیمیان بیان کرد: حدود سه هکتار جنگل، مرتع و باغ در منطقه "کهوا" روز جمعه در آتش سوخت که با کمک نیروهای مردمی و منابع طبیعی مهار و خاموش شد.

وی تصریح کرد: همچنین روز جمعه یک مورد آتش سوزی در جنگلها و مراتع منطقه "سرچال" بخش مارگون رخ داد که حدود 30هکتار طعمه حریق شد و یک مورد آتش سوزی نیز در چیتاب داشتیم که در این آتش سوزی حدود 2 هکتار جنگل و مرتع سوخت.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد در خصوص علت آتش سوزی ها ادامه داد: بیشترین عامل آتش سوزی ها انسانی بوده که برخی ها شناسایی شدند و طبق قانون با آنها برخورد می شود.

رحیمیان اضافه کرد: طی سالجاری 20 مورد آتش سوزی در جنگلها و مراتع شهرستان بویراحمد رخ داده که هفت مورد از این تعداد قابل گزارش بوده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: