• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-7090-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تخصیص 175 میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح باز آفرینی دوگنبدان

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 175 میلیارد ریال برای اجرای طرح بازآفرینی شهر دوگنبدان در سال مالی 97-98 تخصیص داده شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلامرضا تاجگردون درنشست ستاد بازآفرینی شهری دوگنبدان افزود: اجرای طرح باز آفرینی شهری در این شهرستان یک رویداد مهم و تاثیر گذار است.

وی بیان کرد: اجرای طرح احیای خیابان بلادیان یکی از نمونه های چشمگیر در طرح باز آفرینی شهری در گچساران است.

نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احیای بافت فرسوده دوگنبدان یکی دیگر از طرح های پایلوت در باز آفرینی شهری است.

تاجگردون عنوان کرد: به منظور تسریع در روند  نوسازی  و مقاوم‌ سازی واحدهای مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان یک‌هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی 1860 واحد بافت فرسوده این شهرستان تخصیص داده شد.

وی ادامه داد:  بیش از 175 میلیارد ریال برای اجرای طرح بازآفرینی شهر دوگنبدان در سال مالی 97-98 تخصیص داده شده  که از این میزان تاکنون بیش از 80 میلیارد ریال جذب شده است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: 23درصد از جمعیت این شهرستان در 164 هکتار از مساحت این شهرستان سکونت دارند.

تاجگردون بیان کرد: 193  واحد مسکونی در مسیر  بازگشایی این طرح قرار دارد که تاکنون بیش از 174 واحد جهت بازگشایی رینگ  خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون بیش از 40 پلاک در محله های سادات، لبنان، رادک و کیامرثی با اعتباری بیش از پنج میلیاردو 400 میلیون ریال خریداری شده است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضردر زمینه بازآفرینی شهری از سه هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهر گچساران یک هزار و 700واحد در حال نوسازی و به بهره‌برداری رسیده است.

تاجگردون اضافه کرد: به منظور تسریع در روند  نوسازی  و مقاوم‌ سازی واحدهای مسکونی واقع  در بافت فرسوده دوگنبدان یک هزار و 870 میلیارد ریال به این طرح اختصاص داده شد.

وی گفت: از این میزان اعتبار مبلغ ۲۰۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان تخصیص داده می‌شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سالجاری برای نوسازی هر باب واحد مسکونی 110 میلیون ریال کمک بلاعوض و  ۵۰۰ میلیون ریال با ضمانت زنجیره‌ای و کارمزد پنج درصد پرداخت می شود.

 به گزارش ایسنا، نشست ستاد بازآفرینی شهری دوگنبدان و باشت با حضور معاون وزیر راه، هیئت مدیره بازآفرینی شهری ایران، نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و برخی از مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری گچساران برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: