• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-6590-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

سم پاشی بیش از 5000 هکتار از اراضی گچساران علیه ملخ ها

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان گچساران گفت: تا کنون بالغ بر 5 هزار و 35 هکتار از اراضی این شهرستان علیه ملخ ها سم پاشی شده است.

"سید عبدالوهاب پورالحسینی"  در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،  منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: مبارزه با ملخ های مهاجم در اراضی گچساران از سوی جهاد کشاورزی این شهرستان ادامه دارد.

وی بیان کرد: تا کنون بالغ بر 5 هزار و 35 هکتار از اراضی شهرستان گچساران علیه ملخ ها سم پاشی شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان گچساران  تصریح کرد: بیش از 50 هزار هکتار از اراضی این شهرستان در راستای مبارزه با ملخ های مهاجم پایش شده است.

پورالحسینی عنوان کرد: بامداد امروز نیز بالغ بر 30 هکتار از اراضی سرآب ننیز، دژ سلیمان و چم علی با کمک 4 اکیپ سم پاشی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در همین زمان عنوان شده نیز در این سه نقطه بالغ بر 500 هکتار از اراضی در راستای مبارزه با ملخ ها پایش انجام شد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان گچساران خاطرنشان کرد: تا کنون مناطق مختلف این شهرستان اعم از بابا کلان، بی بی حکیمه 1 و 2 ، بن پیر، خشاب لیشتر، دژ سلیمان، سرآب ننیز، امام زاده جعفر، پاکوه، کلاغ نشین، چم نوری بی بی جان و خیرآبادها سم پاشی صورت گرفته است.

پورالحسینی بیان کرد: این اقدامات با همکاری نیروهای بسیج، مردمی، جهاد کشاورزی شهرستان و فرمانداری و بخشداری انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر با تلاش شبانه روزی در حال کنترل کردن حمله ملخ ها به اراضی این شهرستان هستیم و وجود ملخ ها نیز کمتر شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان گچساران  اضافه کرد: در این راستا از نظر امکانات و وسایل نقلیه و تدارکات انتظار همکاری هر چه بیشتر از سوی شرکت نفت گچساران را داریم زیرا مناطق صعب العبور بوده و بیشتر در شب سم پاشی ها انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: