• سه شنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-5590-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

پیشرفت ۶۰ درصدی طرح آبرسانی به اراضی تنگ انگشترک گچساران

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت پیشرفت ۶۰ درصدی طرح آبرسانی به اراضی تنگ انگشترک گچساران خبر داد .

"علی داودی مهر" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: توسعه و بهبود اراضی کشاورزی منطقه به میزان 1000 هکتار، اعمال الگوی کشت بهینه در جهت بهبود و توسعه وضعیت موجود و ایجاد فرصت های شغلی جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ها از مهمترین اهداف این طرح است.

وی بیان کرد: در تنگ انگشترک اجرای کلیه راههای دسترسی، با توجه به وجود بیش از اینکه ۹۰ درصد سازندها آهکی و گچ بوده به اتمام رسیده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد ترانشه برداری ها در داخل سنگ و گچ انجام شده که با رایزنی های صورت گرفته ۱۰۰ درصد لوله های پلی اتیلن و اتصالات آنان خریداری شده است.

داوودی مهر عنوان کرد:  کلیه مقدمات، جهت اجرای ابنیه فنی مسیر از جمله، تهیه میلگرد، ریسه کردن لوله ها در مسیر جاده های دسترسی، استقرار دستگاه های برش و جوش لوله برای شروع عملیات جوشکاری لوله انجام شده است.

وی گفت: باتوکل بر خدا و اراده پرسنل زحمتکش و خدوم شرکت آب منطقه ای پروژه مذکور باتوان و شتاب عالی در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پروژه انتقال آب لیشتر به اراضی آبرزی  خاطر نشان کرد:  وضعیت تورمی، بالارفتن نرخ دلار، عدم تثبیت قیمت ها و رکود واحدهای تولیدی و اجرایی از مهمترین عوامل تاخیر در پیشرفت فیزیکی این پروژه بود.

داوودی مهر بیان کرد: با این وجود در راههای دسترسی به پروژه آبرزی پیشرفت ۵۰ درصدی حاصل شد که ۱۸ درصد از لوله های خط اصلی تهیه شده و برگزاری مناقصه و انعقاد قرارداد تهیه حمل و تحویل مابقی لوله های خط اصلی در دستور کار قرار گرفت که امیدواریم این طرح و پروژه حیاتی در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی افزود: مشکلات و معارضات اجتماعی، نوسانات بازار ارز ، رکود واحد های تولید کننده ، مشکلات مربوط به استاندارهای کالاهای مصرفی، وجود سازنده ای سخت آهکی و گچساران اجرای طرح در محدوده شرکت نفت، وجود لوله های نفت و گاز و تاسیسات نفت وگاز از دیگر عواملی بود که سرعت پروژه را با کندی مواجه می کرد .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه کرد: با توجه به تاثیر شرایط حاکم بر بازار و نابسامانی های بوجود آمده در قیمت ها، بخش اعظم قرارداد که شامل خرید لوله پلی اتیلن و اتصالات بوده مشمول این تغییرات گشته به نحوی که قیمت روز لوله پلی اتیلن تقریبا 3 برابر قیمت پایه فهرست بهاء منظم به پیمان است.

داوودی مهر اضافه کرد: این موضوع باعث شد که روند اجرای عملیات و تهیه و حمل متریال کند شود که در این راستا چون تهیه بخشی از این متریال بعهده کارفرما بوده اقدامات لازم جهت تهیه اسناد و برگزاری مناقصه به منظور تهیه این بخش از متریال در اقدام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: