• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-5290-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

7 روز دیگر سد کوثر گچساران پر می شود

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: تا هفت روز دیگر سد کوثر در شهرستان به طور کامل پر و رهاسازی آب ذخیره پشت سد آغاز می شود.

"اکبر خدری" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: سد کوثر تا چهار میلیون متر مکعب آب جا دارد و این یعنی سد این مقدار جا دارد تا کامل پر شود که ما اجازه نخواهیم داد تا این سد سر ریز شود.

وی بیان کرد: تا 7 روز دیگر سد کوثر در شهرستان گچساران به طور کامل پر خواهد شد و ما رهاسازی آب ذخیره پشت سد را در همین مدت عنوان شده آغاز خواهیم کرد.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران تصریح کرد: این رهاسازی تقریبا با دبی 5 تا 6 متر مکعب آغاز می شود و اگر این میزان نتوانست آب را کنترل کند به صورت پله ای این دبی افزایش پیدا می کند.

خدری عنوان کرد: حجم نرمال ذخیره آب پشت سد کوثر 580 میلیون متر مکعب است که در حال حاضر این میزان به 577 میلیون متر مکعب رسیده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون بالغ بر 366 میلیمتر مکعب آب پشت سد کوثر ذخیره شده است.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آبی تا کنون بالغ بر 150 میلیون متر مکعب آب رهاسازی شد.

خدری بیان کرد: در همین مدت زمان  147 میلیون متر مکعب آب برای مصارف کشاورزی، شرب، صنعت و زیست محیطی تأمین شده است. از ابتدای سال آبی تا کنون 677 میلی متر بباران در سد کوثر به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: تراز نرمال این سد 594 متر بوده که از ابتدای سال آبی تا کنون 31متر این تراز افزایش پیدا کرده و به 625 متر رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: