• یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

وجود42 هزار بیمار پر فشار خون در کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از وجود42 هزار بیمار پر فشار خون در استان کهگیلویه و بویراحمد    خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد ابراهیم نعیمی در جمع خبرنگاران، افزود: در استان قریب به ۴۲ هزار بیمار پر فشار خون وجود دارد که ثبت اطلاعات ۳۱ هزار نفر از آنها در سامانه سیب انجام شده است .

وی با اشاره به اهمیت مراقبت و پوشش خدماتی جامعه هدف، اظهارکرد: پوشش مراقبتی از بیماران پر فشار خون به شکل ماهانه توسط بهورزان و هر سه ماه یک بار توسط پزشک انجام می‌شود .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از هدفگذاری اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیرماه در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شناسایی، ثبت اطلاعات و مراقبت از بیماران در قالب طرح اجرایی و امید است که با همکاری دستگاه‌های متولی پوشش مناسبی در قالب این طرح مهم داشته باشیم .

نعیمی جمعیت بالای ۳۰ سال استان را ۳۲۰ هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: در مدت اجرای برنامه غربالگری درصد بالایی را خواهیم داشت .

وی میزان شیوع بیماری فشار خون بالا در مناطق روستای استان را ۱۸ درصد دانست و ادامه داد: این آمار در مناطق شهری ۱۰درصد است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: بر اساس آمارهای کشوری میزان شیوع فشار خون بالا در استان ۲۱.۴ بوده که میانگین این آمار در سطح کشور به ۲۷ درصد می‌رسد .

نعیمی اضافه کرد: بر اساس آمارها، استان کمترین میزان شیوع بیماری فشار خون بالا را داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: