• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7114-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تشکیل کارگروه تخصصی خودکشی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل کارگروه تخصصی خودکشی در این استان خبرداد.

حجت‌الاسلام سید فتح‌الله میرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه آسیب اجتماعی در دنیا وجود دارد و امکان اینکه آسیب‌های اجتماعی را به صفر برسانیم نیست، گفت: باید این آسیب‌ها را کنترل و مدیریت کنیم، آسیب‌های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد رو به کاهش است .

وی با بیان اینکه در سال‌های 94 و 95رشد خودکشی در سطح استان داشته ایم، افزود: اما در سال 97 نسبت به سال 96 شاهد کاهش 18.18 درصدی خودکشی بوده ایم، طی سال 96 حدود 99 نفر در این استان خودکشی کردند که این آمار در سال 97 به 81 نفر رسید و از این تعداد 57 مرد و 24 زن بودند .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مهمترین دلایلی در این استان خاطرنشان کرد: دلایل مختلفی دارد، کارگروه تخصصی خودکشی در استان تشکیل شده و در حال پیگیری هستیم که علت خودکشی ها استان را مشخص کنیم. پس از بررسی ها علت خودکشی ها مشخص می شود که فقر، شکست در زندگی، شکست تحصیلی، شکست عشقی و ازدواج اجباری بوده یا چیز دیگری.

میرمحمدی تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در خصوص خودکشی در استان در حال انجام است و کارگروه تخصصی نیز در این رابطه تشکیل شده است.

وی ادامه داد: تا پایان خرداد ماه دلایل اقدام به خودکشی در سطح استان را احصا، بررسی و در صورت نیاز به اطلاعی رسانی به مردم اطلاع داده می شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: کارهای فرهنگی می تواند در کاهش خودکشی ها نقش اساسی ایفا کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: