• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7014-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

557 زندانی جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد نیازمند کمک و مساعدت خیرین

مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد گفت: 557 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های این استان وجود دارد که چشم انتظار کمک خیرین هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان "اسماعیل جمیاری" افزود: متاسفانه 16 نفر از این افراد زن و مادر هستند که لزوم مشارکت خیرین و نیکوکاران هم استانی در جشن های گلریزان و کمک به آزادی ایندسته از زندانیان دو چندان می شود.

وی اظهارکرد: سازمان زندان ها در کنار مراقبت و نگهداری از زندانیان، دو رسالت مهم و اساسی دیگر شامل اقدامات تربیتی و حمایتی را بر عهده دارد، به این معنا که با برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی علاوه بر پر نمودن اوقات فراغت زندانیان زمینه اصلاح و تربیت آنان فراهم می شود.

مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد ارائه خدمات حمایتی به زندانیان را یکی دیگر از ماموریت های سازمان زندان ها دانست و خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از زندانیان در کنار کمیته امداد امام (ره) در تامین معیشت خانواده زندانیان فعالیت می کند.

جمیاری از مرکز مراقبت پس از خروج بعنوان مرکز ارائه تسهیلات اشتغالزایی برای زندانیان آزاد شده نام برد و تصریح کرد: این مرکز با هدف حمایت از زندانیان آزاد شده و ایجاد شغل برای آنان با هدف جلوگیری از بازگشت مجدد خدمات دهی می کند.

وی با اشاره به وجود 557 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: متاسفانه 16 نفر از این افراد زن و مادر هستند که لزوم مشارکت خیرین و نیکوکاران هم استانی در جشن های گلریزان و کمک به آزادی ایندسته از زندانیان دو چندان می شود.

نائب رئیس ستاد دیه استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان بر فرهنگ سازی و توجه به پشتوانه و توان مالی در تعیین مهریه و پرهیز از چشم هم چشمی و فخر فروشی و نیز بیمه نمودن کارگاه ها و وسائل نقلیه، رعایت اصل توجیه اقتصادی و توجه به هزینه ها و تناسب آن با درآمدها و همچنین مداخله ریش سفیدان و معتمدین در حل و فصل اختلافات و ترویج روحیه ایثار، گذشت، احسان و انفاق تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: