• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-6490-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای 3 پروژه در بافت فرسوده گچساران

معاون راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از محل اعتبارات باز آفرینی شهری تاکنون سه پروژه در بافت فرسوده گچساران اجرا شد.

به گزارش خبرنگارایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد نوید موسوی در نشست کارگروه ستاد بازآفرینی گچساران افزود: طرح های بازآفرینی شهری در محله های سادات، رادک، لبنان،کیامرثی و مرکز شهر دوگنبدان اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: از محل اعتبارات باز آفرینی شهری تاکنون سه پروژه با اعتباری بیش از 19 میلیارد ریال در بافت فرسوده گچساران اجرا شد.

معاون راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این طرح ها شامل خیابان بلادیان با اعتبار بیش از 12 میلیارد ریال، کتابخانه رودکی با پنج میلیارد ریال و فضای سبز و پارک محله ای بردستانی به مساحت دو هزار و 200متر مربع و اعتبار 2 میلیاردو 500 میلیون ریال است.

موسوی عنوان کرد: در حال حاضر پل ارتباطی محله سادات به لبنان با اعتباری بیش از هفت میلیارد 660 میلیون ریال، ایجاد بوستان محله ای در محله های سادات و لبنان با اعتبار ی بیش از 16 میلیارد ریال، بهسازی و نوسازی مدرسه ابتدایی محله رادک با 12 میلیارد اعتبار و پیشرفت 40 درصد نیز در بافت فرسوده گچساران در دست اقدام است.

وی گفت: از دیگر پروژه های در دست اجرا می توان به احداث کتابخانه محله رادک با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و جدول گذاری و پیاده رو سازی و آسفالت محله رادک با اعتباری بیش از 25 میلیارد ریال از محل اعتبارات بازآفرینی شهری اشاره کرد.

معاون راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: برای ساخت پل ارتباطی سادات به رادک اعتباری بیش 60 میلیارد ریال نیاز است که تاکنون 19 میلیاردریال جذب شده است.

موسوی بیان کرد: تاکنون بیش از 36 پلاک در محله های سادات، لبنان، رادک و کیامرثی با اعتباری بیش از پنج میلیاردو 400 میلیون ریال خریداری شده است.

وی افزود: در زمینه بازآفرینی شهری حدود سه هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهر گچساران به کمک بنیادمسکن، شهرداری و سازمان فنی مهندسی در دست اجراست.

معاون راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 80 میلیارد ریال اعتبار اجرای طرح بازآفرینی شهری شهر دوگنبدان در سال مالی 98-97 جذب شد تا ساماندهی لازم در این زمینه انجام شود.

موسوی اضافه کرد: جذب این میزان اعتبار تحول چشمگیری را در اجرای طرح باز آفرینی شهری ایجاد می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: