• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-6314-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فرماندار باشت:

کمبود امکانات فرمانداری های کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با آتش سوزی جنگلها

فرماندار شهرستان باشت از مشکل کمبود امکانات فرمانداری های استان برای مقابله با آتش سوزی مراتع و جنگل ها خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید مسعود حسینی در نشست ستاد بحران استان با بیان اینکه کل دارایی این شهرستان یک لودر و یک گریدر است، گفت: با همین امکانات می خواهیم راه‌ها را بازگشایی کنیم، با سیل مقابله کنیم و آتش سوزی جنگل ها را هم خاموش نماییم.

وی با اشاره به اینکه مشکل فرمانداری ها برای مقابله با آتش سوزی مراتع و جنگل ها کمبود امکانات است، افزود: سال گذشته هم مصوب شد که همه به کمک فرمانداری ها بیایند اما تنها یک تماس می گرفتند که آتش سوزی چه شد؟

فرماندار شهرستان باشت خاطرنشان کرد: بالگرد هم که می آورند دو سه بار پرواز می کند و بعد می گوید سوخت تمام کرده است این بالگرد هم هر بار سه تا چهار نفر نیرو را به مناطق صعب البور و آتش سوزی می برد و بدون امکانات و تجهیزات کاری از دست این نیروها هم بر نمی آید.

حسینی با بیان اینکه شهرستان ها را تنها نگذارید، تصریح کرد: ۷- ۸ نفر نیرو در منابع طبیعی باشت وجود دارد که اکثرا پروازی هستند و از ظهر به بعد در شهرستان حضور ندارند.

وی با بیان اینکه با این شرایط برای مقابله با آتش سوزی باید چه کار کرد، اضافه کرد: اولین آتش سوزی سالجاری استان هم پنجشنبه هفته گذشته در شهرستان باشت رخ داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: