• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-5290-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اهدا 179 عدد کلاه کاسکت به موتورسواران بخش های چاروسا و دیشموک

بخشدار چاروسا گفت: در مراسمی که در روستای بلویری برگزار شد ۱۷۹ عدد کلاه کاسکت به موتور سواران بخشهای دیشموک و چاروسا اهدا شد، که ۳۹عدد به بخش دیشموک و ۱۴۰عددبه بخش چاروسا تعلق گرفت.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، علی محمودی افزود:در مراسمی که در روستای بلویری برگزار شد تعداد ۱۴۰ عدد کلاه ایمنی کاسکت رايگان به‌منظور کاهش آسیب‌های ناشی از تصادف و ایجاد زمینه‌ای برای فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی، حفظ جان راکبان موتورسیکلت ها و پیشگیری از وقوع حوادث تلخ و ناگوار به صورت رایگان میان موتورسواران روستاهای بخش چاروسا اهداء شد.
بخشدار چاروسا بیان کرد: توزیع کلاه ایمنی نقش موثری در کاهش تلفات رانندگی و ایمنی بیشتر راکبان موتورسیکلت دارد.
وی با اشاره به اینکه موتور سیکلت یکی از نا امن ترین وسایل نقلیه است، گفت: در بخش چاروسا با توجه به محرومیت، فقر و صعب العبور بودن جاده های روستایی استفاده از موتور سیکلت رواج بیشتری دارد و به دلیل وضعیت کوهستانی، نامناسب بودن و کم عرض بودن و عدم آسفالت برخی جاده های روستایی استفاده از کلاه ایمنی ضرورت دارد.
محمودی عنوان کرد: در بسیاری از تصادفات بدلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی خسارات جبران ناپذیری همچون ضایعات نخاعی و ضربه مغزی به راکبان وارد میشود.
وی در پایان از راکبان موتورسیکلت خواست تا با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از آمار مرگ و میر در سوانح رانندگی را موتورسواران تشکیل می دهند، فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی نقش اساسی در حفظ جان راکبان موتورسیکلت دارد برای حفظ جان خود و پیشگیری از بروز حوادث تلخ و ناگوار برای اعضای خانواده استفاده از کلاه ایمنی را مورد توجه ویژه قرار دهند و برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی تلاش کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: