• دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-5514-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

رودخانه بشار می تواند بهتر از زاینده رود بدرخشد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فاصله بین "پل بشار تا پل مختار" بهترین مکان برای احداث جاده ساحلی است و این منطقه از رودخانه بشار می تواند بهتر از زاینده رود بدرخشد.

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی استانداری علی محمد احمدی در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج افزود: اجرای زیرساخت ها و زیباسازی مبلمان شهری به صورت اصولی و هدفمند می تواند شهر یاسوج را به یکی از زیباترین شهرهای کشور تبدیل کند .

وی اظهارکرد: شورا یکی از دستاوردهای مهم و بنیادی نظام در بحث مردم سالاری نوین بوده است . امید است روزی شاهد آن باشیم که شوراها در توسعه محلی نقش و ماموریت خود را ایفا کنند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ما ملزم به جلب رضایت مردم هستیم، خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط کنونی کشور، کمبود منابع و انتظارات مردم که در حال افزایش است باید تمام تلاش خود را برای استفاده مطلوب تر از این منابع برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم به کار گیریم .

احمدی با بیان اینکه شهر یاسوج به عنوان پیشانی اداری و سیاسی استان باید از چهره زیباتری برخوردار باشد، تصریح کرد: تقویت زیرساخت های شهری مرکز استان نیازمند همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان است و در این راستا معاونت عمرانی استانداری نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند .

وی با اشاره به رشد کمی فضای شهری یاسوج ادامه داد: این رشد در صورتی پسندیده است که همراه با آینده پژوهی و طرح های علمی باشد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ما باید کاستی های گذشته را جبران کنیم، عنوان کرد: اکنون ماموریت اصلی باید انجام زیرساخت ها و زیباسازی شهر زیبای یاسوج است .

احمدی بیان کرد: اگر در گذشته هر سال تنها ۲ میلیارد تومان به حریم رودخانه بشار اختصاص می دادند اکنون مبلمان زیبا و ساحل سازی چشم نوازی در حریم این رودخانه را شاهد بودیم .

وی با اشاره به اینکه حاشیه نشین ها با آسیب های اجتماعی درگیر هستند، اظهارکرد: این چهره زیبنده شهر یاسوج نیست و باید با یک عزم جهادی برای رفع این مشکلات و زیباسازی محیطی گام برداشت .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شرایط هندسی معابر اصلی شهر ترافیک روان را نشان نمی دهد، تاکید کرد: باید با ایجاد زیرگذر، تقاطع غیرهم سطح و سایر مسائل فنی این مشکلات برطرف شود .

احمدی در زمینه مالکیت فروشگاه رفاه، گفت: این ملک متعلق به وزارت کشور بود و با تلاش های انجام شده دوباره در اختیار این وزارت خانه قرار گرفت .


خسارت سیل به کارخانه های شن و ماسه حریم رودخانه بشار پرداخت نمی شود

وی در خصوص پرداخت خسارت سیل به واحدهای شن و ماسه، خاطرنشان کرد: تمامی کارخانه هایی که در حریم رودخانه احداث شده اند از دریافت این خسارت محروم می شوند و این اعتبار تنها به کسانی تعلق می گیرد که در محل های قانونی اقدام به کار و تولید کرده اند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تامین قیر از سوی دولت، عنوان کرد: این سهمیه با کمک وزیر نفت، رایزنی های مجمع نمایندگان استان و پیگیری های استانداری محقق شد و انتظار می ورد پس از شناسایی مکان های مناسب و هدفمند نسبت به قیرریزی خیابانها و معابر اقدام شود تا شاهد قیرپاشی بدون برنامه و هدرروی بیت المال نباشیم .

احمدی با تاکید بر اینکه شهر یاسوج دارای ظرفیت ها و قابلیت های فراوانی است، افزود: انتظار می رود مسئولان حوزه شهری شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذار را فراهم کنند و جذب سرمایه گذار در اولویت کاری مدیریت شهری باشد .

وی اضافه کرد: فاصله بین "پل بشار تا پل مختار" بهترین مکان برای احداث جاده ساحلی است و این منطقه از رودخانه بشار می تواند بهتر از زاینده رود بدرخشد و تنها نیازمند یک مشارکت همگانی و دغدغه مندی مسئولان حوزه شهری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: