• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2914-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

افزایش فوت ناشی از غرق شدگی در کهگیلویه و بویراحمد

عکس آرشیوی است

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در یک ماه نخست امسال شاهد افزایش فوت ناشی از غرق شدگی در این استان بودیم.

«کامروز امینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: 4مورد فوت ناشی از غرق شدگی طی فروردین ماه سال 98 در پزشکی قانونی استان ثبت شده که از این تعداد 3 نفر مرد و یک نفر زن بودند.

وی با بیان اینکه دو مورد از این غرق شدگی ها در سیل استان رخ داد، اظهارکرد: از این تعداد غرق شدگی استان دو مورد در شهرستان بویراحمد و دنا و دو مورد در شهرستان گچساران و باشت بوده است که یک مورد در حوضچه و سه مورد در رودخانه رخ داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: فروردین ماه سال 97 فوت ناشی از غرق شدگی 2مورد بوده که در رودخانه اتفاق افتاده اند با این وضعیت طی فروردین سال 98 فوت ناشی از غرق شدگی استان افزایش 100درصدی دارد.

امینی تصریح کرد: 13مورد فوت ناشی از غرق شدگی طی سال 97 در استان داشتیم در حالی که در سال 96 این تعداد 12 مورد بود.

وی نسبت به شنا کردن در رودخانه های استان هشدار داد و عنوان کرد: با توجه به افزایش بارندگی ها در ابتدای امسال و افزایش آب رودخانه ها و اینکه در آستانه فصل گرما قرار داریم مردم و خانواده ها مراقبت های لازم را بعمل آورند و مسئولان و متولیان امر نیز نسبت به ایمن سازی حریم رودخانه ها و نصب علائم هشدار دهند اقدام نمایند تا شاهد حوادث ناگوار غرق شدگی در رودخانه های استان نباشیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بر اساس آخرین سالنامه آماری سازمان پزشکی قانون کشور بطور میانگین تعداد فوتی ناشی از غرق شدگی برحسب جمعیت در استان کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشور بالاتر بوده و در بین استانهای کشور رتبه نهم را داشتیم.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد، این استان دارای 1400 رودخانه فصلی و دائمی و دو سد تفریحی شاه قاسم بویراحمد و سد کوثر گچساران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: