• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-1190-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

گچساران یک چهارم تولید نفت کشور را دارد

سرپرست فرمانداری گچساران گفت: اهمیت این شهرستان در حوزه نفت و گاز بسیار مهم بوده   درحالی که یک چهارم تولیدات نفت کشور در این شهرستان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی خوان پایه  در نشست صمیمی بخش خصوصی با دولت و مجلس در گچساران افزود: گچساران دارای ظرفیت های بالایی  در حوزه های مختلف است که کارهای خوبی هم در زمینه زیرساخت ها درسال های اخیر نیز انجام گرفته است.

وی بیان کرد: اهمیت این شهرستان در حوزه نفت و گاز بسیار مهم  بوده  درحالی که یک چهارم تولیدات نفت کشور در این شهرستان تولید می شود.

سرپرست فرمانداری گچساران تصریح کرد: سد کوثر علاوه بر تأمین آب شرب بخش های از استان کهگیلویه و بویراحمد بخش هایی از استان های جنوبی کشور را هم تأمین می کند.

خوان پایه عنوان کرد: با توجه به تخصیص های آب در بخش کشاورزی اقدامات ارزنده ای در این حوزه رخ داده است.

وی گفت: قریب ۶۰هزار هکتار زمین دیم در این شهرستان نزدیک به ۱۲هزار هکتار به آبیاری نوین مجهز شده است که  ۱۲هزار هکتار هم در دست بررسی و اجرا دارد.

سرپرست فرمانداری گچساران خاطرنشان کرد: گچساران نقطه اتصال این کریدور با توجه به نزدیکی به مرزهای آبی و خشکی است که این امر اهمیت توجه به زیرساخت های حمل و نقل را بیشتر  می کند.

خوان پایه بیان کرد: از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تقاضامندیم که به حوزه زیر ساخت ها دراین شهرستان توجه ویژه کرده هر چند بسترهای لازم دراین شهرستان فراهم شده است و نیازمند سرمایه گذاری و رونق تولید است.

وی اضافه کرد: عمده مشکل این شهرستان بحث اشتغال جوانان است که نیازمند اصلاح قوانین دست و پا گیر در حوزه سرمایه گذاری در این شهرستان است که می طلبد نمایندگان مجلس در این زمینه تمهیداتی نیز داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: