• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-484-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار:

خروج دام زنده یا لاشه از کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای تنظیم بازار و متعادل سازی گوشت گوسفندی هرگونه خروج دام زنده سبک و سنگین و یا لاشه از استان ممنوع است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد احمدی در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: این امر شامل کوچ قانونی عشایر نمی‌شود و همچنین ورود هر گونه دام زنده و لاشه آن با تأیید سلامت آن توسط دامپزشکی به استان آزاد است .

وی اظهارکرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان نیز باید چنانچه احساس شد که در استان دام مازاد مصرف داریم اقدام به خریداری کند و آن را برای شرایط لازم و تنظیم بازار در سردخانه‌ها نگهداری کند .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین با بیان اینکه نظارت‌ها بر ورود و خروج پنهانی کالا از مبادی رسمی و غیررسمی و خودروهای شوتی در استان باید بیشتر شود، خاطرنشان کرد: کسانی که اقدام به قاچاق کالا می‌کنند باید قوانین، مقررات واعمال تعزیرات برای مرتکبین به خوبی اجرایی شود .

احمدی تصریح کرد: مدیران نیز باید به قاچاق کالا به عنوان یک تهدید جدی نگاه کرده و اثرات آن بر اقتصاد، تولید و اشتغال را اطلاع رسانی کنند .

وی ادامه داد: اعضای کمیسیون نیز باید در سال جدید مباحث اقتصادی، تولید و اشتغال را در کنار داشتن برنامه و پیشنهادات سازنده مد نظر داشته و به شدت برای آن تلاش کنند چرا که کرد اگر پدیده قاچاق مهار نشود، چرخه اقتصاد روند اصلی خود را طی نخواهد کرد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: قاچاق کالا علاوه بر آثار سو اقتصادی و اجتماعی تهدیدی جدی نیز برای رونق تولید و اشتغال است که سبب کاهش تولیدات، عدم سرمایه گذاری، افزایش بیکاری و خروج ارز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: