• پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-7590-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اختصاص 30 درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی گچساران به بافت فرسوده

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 30 درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی شهرستان گچساران به بازآفرینی شهری و بافت ناکارآمد در دوگنبدان تخصیص داده   خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد نوید موسوی در نشست کارگروه بازآفرینی شهری گچساران افزود: طرح بازآفرینی شهری در 13 منطقه بافت فرسوده کهگیلویه و بویراحمد در شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران احیا می‌شود.

وی بیان کرد: 30 درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی شهرستان گچساران به بازآفرینی شهری و بافت ناکارآمد در دوگنبدان تخصیص داده  خواهد شد.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد می توانند زمین ها و ساختمان های فرسوده خود را برای بررسی کارشناسی اجرای طرح های رفاهی عام المنفعه بافت های فرسوده معرفی کنند.

موسوی عنوان کرد: یکی از اولویت‌ های مهم کاری اداره کل راه و شهرسازی این استان بازآفرینی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در استان است.

وی گفت: 58 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای چهار طرح بازآفرینی شهری در دوگنبدان در نظر گرفته شده است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: این میزان اعتبار برای جوارسازی، کف سازی و جدول گذاری محله هایکمتر توسعه یافته هزینه خواهد شد.

موسوی بیان کرد: تاکنون 130 میلیارد ریال برای اجرای طرح اتصال معابر بافت فرسوده شهر دوگنبدان هزینه شده است.

وی افزود: 193 واحد مسکونی در مسیر اجرای این طرح قرار دارد که تاکنون 174 مورد آن خریداری شده است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: یک هزار و 300 واحد در مناطق بافت فرسوده دوگنبدان به مرحله بهره‌برداری  و نازک کاری رسیده است.

 سرپرست فرمانداری گچساران نیز در این جلسه اضافه کرد: نوسازی بافت فرسوده در دوگنبدان یک طرح پایلوت در کشور در حال اجرا است.

 علی خوان پایه گفت: مالکان 2 هزار واحد مسکونی مناطق مختلف بافت فرسوده شهر دوگنبدان تاکنون برای پیگیری تخریب و نوسازی ساختمان های خود مراجعه کردند.

وی عنوان کرد: مقاوم سازی و بهسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری از اولویت برنامه دولت است که هم اکنون در استان کهگیلویه وبویراحمد در حال اجرا است.

سرپرست فرمانداری گچساران خاطرنشان کرد: طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان مصوب سال 1387 به مدت چند سال به دلیل کمبود اعتبار راکد ماند اما در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن آغاز شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: