• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2484-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

امسال، سال توجه ویژه به رونق تولید است/بازگشت ۱۰۶واحد تولیدی به چرخه تولید در سال گذشته

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ واحد تولیدی و اقتصادی نباید در سال رونق اقتصادی تعطیل شود و ۹۸، سال توجه ویژه به رونق تولید و اشتغال است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد جعفر گوهرگانی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: در سال گذشته ۱۰۶ واحد تولیدی استان که دچار مشکل، رکود و تعطیلی بود به چرخه تولید برگشت .

وی اظهارکرد: سال ۹۷ ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ۲۴۴ مصوبه داشت که ۱۴۷ مورد، معادل ۶۵ درصد آن عملی شد و بقیه در دست اجراست .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این ستاد در طول سال گذشته ۵۷ جلسه برگزار کرده است که ۲۹ جلسه تخصصی آن در استانداری و بقیه در محل دستگاه های اجرایی، طرح های اقتصادی و یا بانک های عامل برگزار شده است .

گوهرگانی با بیان اینکه، هیچ واحد تولیدی و اقتصادی نباید در سال رونق اقتصادی تعطیل شود، تصریح کرد: همه تلاش ها برای اجرای کامل مصوبات کارگروه تسهیل بکار گرفته شود .

وی با اشاره به اینکه، در سیل اخیر ۲۰۰ واحد اقتصادی شامل مزارع پرورش ماهی، باغات، تفرجگاه‌ها و مکان‌های گردشگری دچار خسارت شدند، ادامه داد: حتی یک ریال تسهیلات به واحدهای غیرمجاز خسارت ‌دیده پرداخت نخواهد شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت  طی نامه‌ ای ۶ بندی با افزایش تفویض اختیارات به استان‌ها برای رفع مشکلات مختلف واحدهای اقتصادی تاکید داشته است .

گوهرگانی با بیان اینکه از برنامه های جدی حوزه اقتصادی حمایت تمام عیار به تولید و اشتغال و واحدهای تولیدی است، بیان کرد: این حمایت ها در صورتی که سرمایه‌ گذاران به تعهدات خود عمل کنند و به فکر اشتغال و تولید باشد خواهد بود .

وی تصریح کرد: جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی، شهرستان‌ها و استان برگزار و امیدواریم با برنامه ‌ریزی صورت گرفته سال ۹۸ عملکرد بهتری نسبت به ۹۷داشته باشیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: برای واحدهایی که در مسیر آب ‌راه و بستر رودخانه طرح گردشگری، طرح تولیدی، مزرعه پرورش ماهی و باغ احداث کردند، صورتجلسه خسارت سیل انجام نمی ‌شود و تسهیلاتی به این واحدها پرداخت نمی گردد چرا که همراهی با این واحدها به معنای کمک به تخلف است .

گوهرگانی در خصوص خسارت سیل به واحدهای تولیدی استان اضافه کرد: هنوز تفکیکی در این خصوص صورت نگرفته اما ۲۰۰ مورد واحد اقتصادی در حوزه شیلات، باغات، احداث تفرجگاه‌ها و باغات گردشگری دچار خسارت شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: