• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-6714-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:

پرداخت بیمه بیکاری به کارگران کارگاه های تعطیل شده بر اثر وقوع سیل در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارگران شاغل در کارگاه هایی که بر اثر سیلاب های اخیر، کار خود را از دست داده اند، در صورت داشتن شرایط قانونی، از این سازمان بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی عباس نورمحمدی افزود: در سیل های اخیر، کارگاه های پزورش ماهی به دلیل قرار داشتن در معرض سیلاب، بیشترین خسارت را متحمل شدند .

وی اظهارکرد: سازمان تامین اجتماعی ضمن تاکید بر رعایت اصول ایمنی در ایجاد کارگاه ها  و محیط کار، به منظور کمک به حفظ اشتغال و رونق تولید، مساعدت های لازم را به کارگاه های آسیب دیده و کارفرمایان و هم چنین کارگران شاغل در کارگاه ها به عمل می آورد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بازرسان کارگاهی شعب تامین اجتماعی استان از نخستین روزهای وقوع سیلاب در استان، به کارگاه های خسارت دیده اعزام شدند و اقدامات اولیه به منظور تشکیل پرونده و بررسی امکان کمک به کارگاه های خسارت دیده و کارفرمایان و هم چنین کارگران شاغل در آنها صورت گرفته است .

نورمحمدی تصریح کرد: کارگرانی که کارگاه آنها بر اثر وقوع سیل تعطیل شده و کار خود را از دست داده باشند، به استاد قانون بیمه بیکاری مشمول دریافت بیمه بیکاری خواهند بود .

وی ادامه داد: بر اساس بررسی ها و گزارش های اولیه ، حدود ١٥٠کارگاه پرورش ماهی در استان دچار خسارت و یا تعطیل شده و ٣٠٠کارگر شاغل در آنها نیز کار خود را از دست داده اند . بنابراین شعب تامین اجتماعی با در نظر گرفتن لیست حق بیمه دی یا بهمن سال ٩٧ و یا گزارش بازرسی کارگاه، مقرری بیمه بیکاری افراد واجد شرایط را بر اساس ضوابط مقرر در قانون بیمه بیکاری برقرار خواهد کرد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شعب تامین اجتماعی با همکاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنترل و نظارت لازم را در زمینه اشتغال مجدد این افراد اعمال و در صورت ازسرگیری فعالیت کارگاه و یا اشتغال کارگران یادشده در کارگاه های دیگر، مقرری بیمه بیکاری آنان قطع خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: