• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2384-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

رشد بیش از۹۷درصدی وصول حقوق دولتی از معادن کهگیلویه و بویراحمد

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمدگفت: عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد  در وصول حقوق دولتی معادن ، در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، بیش از ۹۷درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد "دارا فرامرزی" در جمع خبرنگاران افزود: در سال ۹۷ بیش از ۶هزار و ۳۱۰میلیون ریال حقوق دولتی از بهره برداران معادن و دارندگان مجوزهای برداشت موقت مواد معدنی وصول شده است.

وی با اشاره به رشد بیش از ۹۷درصدی وصول حقوق دولتی معادن نسبت به سال ۹۶ اظهارکرد: در سال ۹۶، وصولی حقوق  دولتی ۳ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال بوده است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمداز وجود ۷۴ فقره پروانه بهره برداری معدن در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این معادن با سرمایه گذاری بیش از ۳۴۰میلیارد ریال و اشتغال ۷۱۸ نفر، دارای بیش از یک میلیارد و ۵۱۶میلیون تن ذخیره معدنی هستند و در حال حاضر ۴۵معدن در استان فعال و در حال بهره برداری هستند.

فرامرزی اضافه کرد: عمده مواد معدنی استان، مواد اولیه سیمان، گچ، اهک،سنگ لاشه و مالون، مرمریت، بوکسیت، سلستین، مارن و ....می باشد که در 9 ماهه  اول سال گذشته قریب به ۲ میلیون و ۳۱۳ هزار تن استخراج داشته اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: