• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 981-5090-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده:

کُندی پروژه ملی"پاتاوه به دهدشت" در هیچ کجای تاریخ راهسازی گنجانده نمی شود

نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون بالغ بر 110 میلیارد تومان اعتبار از دفتر مقام معظم رهبری به پروژه ارتباطی پاتاوه به دهدشت کمک شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد عدل هاشمی پور در جلسه شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر راه و شهرسازی افزود: شرایط بحرانی استانهای دچار سیل اعم از گلستان، خوزستان و لرستان و خسارت مالی و جانی آنها باعث شد تا خسارتهای سیل را که دامنگیر کهگیلویه و بویراحمد بود را کمرنگ کند.

وی بیان کرد: حق هم این بود که باید همه کشور بسیج شوند تا بتوانند به بهرترین نحو نیز این بحران مدیریت کنند.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان و سپاه پاسداران با خرد دسته جمعی و حضور خود توانستند این سیل را مدیریت کنند.

هاشمی پور عنوان کرد: از آغاز عملیات اجرایی محور ارتباطی پاتاوه به دهدشت به طول 63 کیلومتر 13 سال می گذرد و هنوز این پروژه مهم و تاثیر گذار تکمیل نشده است.

وی گفت: این پروژه در سال 1373 در سفر مقام معظم رهبری این پروژه که کریدور جنوب به شمال بود جزو مصوبات رهبری بوده است.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این پروژه ملی هر سال تنها 6 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

هاشمی پور بیان کرد: این کندی اجرای پروژه در هیچ کجای تاریخ راهسازی وجود نداشته است.

وی افزود: تا کنون بالغ بر 110 میلیارد تومان اعتبار از دفتر مقام معظم رهبری به این پروژه کمک شده است.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم تا هرچه زودتر این پروژه تکنیل و مردم از آن بهره مند شوند.

هاشمی پور اضافه کرد: محور "چاروسا و دیشموک به دهدشت "نیز یکی دیگر از پروژه های مهم استان است که با توجه به محرومیت شدید مردم این منطقه انتظار می رود تا به آن نگاه ویژه ای شود.

وی گفت: اجرای این پروژه می تواند مردم این منطقه محروم را از بن بست خارج کرده و از مهاجرت آنها جلوگیری کند.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اجرا اتصال محور دیشموک، چاروسا به دهدشت و متصل کردن محور ارتباطی دیشموک، چاروسا به پاتاوه و دهدشت نیز از دیگر پروژه های مهم است.

هاشمی پور بیان کرد: برای جاده تنگ چویل با بخش خوزستان که بالغ بر 30 الی 40 کیلومتر است اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان از وزیر نفت گرفتیم.

وی افزود: جاده لنده به تشان فاز اول آن لنده را به خوزستان و بهمئی متصل می کند 34 کیلومتر است.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پروژه ردیف دارشته که امید می رود فاز  اول آن امسال با نگاه ویژه شما کلید بخورد.

به گزارش ایسنا، جلسه شورای مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر راه و شهرسازی به نمایندگی از رئیس جمهور که به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود در یاسوج برگزارشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: