• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-4790-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

سیلاب آبشار یاسوج یک تهدید جدی است

شهردار یاسوج گفت: یاسوج در معرض سیل رودخانه مهریان و بشار و طغیان آبشار یاسوج است و می توان آبشار یاسوج را یک تهدید جدی تلقی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد نستهن مقدم در نشست شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر راه و شهرسازی افزود: ستاد حوادث شهرداری ها در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد آمادگی لازم را در این بارش های شدید داشتند.

وی بیان کرد: حجم بارش ها و روان آب ها بر اثر توپو گرافی شهر یاسوج و برخی از شهرهای استان طوری بود که زمان تمرکزو دبی اوج در حداقل زمان در این بارش های شدید رخ داد.

شهردار یاسوج تصریح کرد: کانال های اصلی و فرعی بر اثر این بارش های شدید مملو از آب شدند و سایز رسوباتی که سیلاب و آبرفت ها با خود آوردند عملا در شهر یاسوج و برخی از شهرهای استان که دارای شیب تند بودند دچار سایدگی شدید شده و کانال ها آسیب دیدند.

مقدم عنوان کرد: بر اثر این بارندگی ها مبلمان شهری در برخی نقاط استان  آسیب دیدندو در یاسوج نیز برج های نوری و فضای سبز در خطر طغیان رودخانه باشر قرار گرفت.

وی گفت: از روستای دهنو تا تنگ سویچ تهدیدآمیز بود و بخش عظیمی از پارک های شهر یاسوج را سیل با خود برد و محو کرد و این بارندگی ها خسارتی رزا به زیر ساختهای شهری وارد کرده است.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: برآورد خسارت های بارندگی شدید در فروردین ماه سالجاری در یاسوج بالغ بر 30 میلیارد تومان بوده است.

مقدم بیان کرد: یاسوج در معرض سیل رودخانه مهریان و بشار و طغیان آبشار یاسوج است و می توان آبشار یاسوج را یک تهدید جدی تلقی کرد.

وی افزود: نیروهای شهرداری استان خارج از حیطه شهری خود در این بارش های شدید خدمات زیادی را ارائه دادند.

شهردار یاسوج ادامه داد: در شهر یاسوج در بارندگی های شیدی 300 مورد تخلیه آب توسط نیروهای آتش نشانی انجام شده است.

مقدم اضافه کرد: این بارندگی ها باعث شد تا آب های سطحی که 10 سال بود خشک شده بودند در استان جاری شود.

به گزارش ایسنا، جلسه شورای مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر راه و شهرسازی به نمایندگی از رئیس جمهور که به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود در یاسوج برگزارشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: