• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 981-585-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

وزیر راه در یاسوج:

12هزار کیلومتر از جاده‌های کشور بر اثر سیل آسیب دید

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سیل‌های اخیر به 12 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور از جمله جاده یاسوج-شیراز خسارت وارد شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد، محمد اسلامی ظهر امروز در بازدید از جاده یاسوج-شیراز که در سیل فروردین ماه مسدود شده بود، اظهارکرد: در بارش‌های اخیر خداوند در رحمتش را کریمانه باز کرد تا این سرزمین تشنه ایران سیراب شد و از غصه و غم کم آبی نجات پیدا کردیم هر چند متاسف هستیم و ابراز همدردی می‌کنیم با عزیزانی که جان خود را در این حوادث از دست دادند یا کسانی که خسارت مالی دیدند.
وی با بیان اینکه در سیل‌های اخیر به دلایل گوناگون خسارت زیادی به زیرساخت‌ها وارد شد، افزود:‌ با جاری شدن آب و با توجه به تنوع خاک‌ها با ریزش‌های سنگ و رانش‌های زمین و فرونشست، شستگی و آب‌بردگی روبرو شدیم به همین دلیل تعداد زیادی پل و ابنیه‌ فنی از بین رفت و در برخی جاها جاده به کلی کنده شد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در مجموع در سیل‌های اخیر حدود ۱۲ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور در ۶هزار و ۷۰۰نقطه آسیب دید که برقرارکردن عبور و مرور مردم در سراسر کشور در ۲۴ استان درگیر سیل در حال انجام است.
اسلامی اضافه کرد: طرح‌های بهسازی و تکمیلی را هم باید به گونه‌ای انجام دهیم که مقام باشند و همچنین بخشی از منازل مسکونی و کسب و کارها در حریم رودخانه‌ها است که باید آزاد شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: