• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1784-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

اجرای طرح " دوباره بی زباله" در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح " دوباره بی زباله" طی نوروز ۹۸ خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان محسن جعفری نژاد بسطامی با اشاره به جزئیات این طرح، افزود: در راستای طرح ملی "دوباره بی زباله" با هدف تحقق برنامه‌ها حدود ۲۰ هزار کیسه زباله و بروشور محیط زیستی طی ایام نوروز در مبادی ورودی و خروجی ۸ شهرستان استان بین مسافران و گردشگران توزیع شد و در این ایام تلاش شد با کمک محیط‌بانان، حضور فعالی در مناطق مختلف مخصوصاً مناطق چهارگانه داشته باشیم .

وی اظهارکرد: در بخش‌های ورودی و خروجی شهرستان‌ها غرفه‌های محیط زیستی برپا شد که در این غرفه‌ها علاوه بر توزیع کیسه‌های مخصوص زباله، بروشورهایی برای راهنمایی گردشگران و اطلاع از مناطق حفاظت شده بین مسافران توزیع می‌شد .

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همچنین محیط بانان در روز ۱۳ فروردین و به صورت خاص اطلاع رسانی مطلوب در جهت فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست و فضای سبز را داشته و پوسترهایی به این منظور طراحی و بین گردشگران توزیع شد .

جعفری نژاد بسطامی تصریح کرد: حضور محیط بانان را در سال‌های گذشته نیز طبق روال داشتیم، اما امسال تلاشمان در دو حوزه بود و نخست در مناطقی که حساس به نظر می‌رسید و دوم معابری که به نوعی رفت و آمدها در آنجا زیاد بود و مردم برای بازدیدهای مختلف در ایام تعطیل از آن مناطق بیشتر استفاده می‌کردند، حضور محیط بانان تقویت شد .

وی با اشاره به کاهش زباله‌پراکنی در طبیعت طی ایام نوروز و سیزده بدر ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات از قبل پیش بینی شده و صورت گرفته، امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل زباله پراکنی کمتری در طبیعت داشتیم .

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از همراهی تشکل‌های مردمی در ۸ شهرستان استان برای توزیع کیسه‌های زباله در این ایام، عنوان کرد: خوشبختانه مردم به طبیعت حساس شده و امسال با برنامه ریزی و نشست‌هایی که با تشکل‌های زیست محیطی داشتیم، طی این مدت تشکل‌ها به شکل فعال در کنار نیروهای محیط زیست حضور داشتند .

جعفری نژاد اضافه کرد: در راستای طرح "دوباره بی زباله" و در پایان ایام تعطیلات، به کمک تشکل‌ها و دستگاه‌های اجرایی نقاط گردشگر پذیر از زباله پاکسازی شد و خوشبختانه مشاهده شد که نسبت به سنوات قبل پراکندگی زباله کمتر بوده و با کاهش حجم زباله در این مناطق مواجه بودیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: