• چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-3890-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

رهاسازی 45 میلیون متر مکعب آب سد کوثر گچساران

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: بالغ بر45 میلیون متر مکعب رها سازی شد که این اقدام با اطلاع رسانی قبلی اجرا شد و همچنان این رهاسازی با مدیریت کامل ادامه دارد.

" اکبر خدری " در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: حجم نرمال مخزن سد کوثر گچساران 580 میلیون متر مکعب است که در حال حاضرحجم مخزن این سد به 540 میلیون متر مکعب رسیده است.

وی بیان کرد: بالغ بر 94 میلیمتر بارش باران اخیر در ایستگاه هواشناسی سد کوثر به ثبت رسیده است.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران تصریح کرد: حجم سیلاب ها در بارش های اخیر که به طرف سد کوثر آمده حدود 85 میلیون متر مکعب است.

خدری عنوان کرد: از این میزان بالغ بر45 میلیون متر مکعب با اطلاع رسانی قبلی اجرا شد و همچنان این رهاسازی با مدیریت کامل ادامه دارد.

وی گفت: 40 میلیون متر مکعب دیگر نیزدر سد کوثر گچساران ذخیره شده است.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران خاطر نشان کرد: حداکثر دبی سیلاب لحظه ای به 800 متر مکعب در ثانیه رسید که این حجم از سیلاب سد کوثر مهار شد و خوشبختانه خسارتی به پایین دست این سد وارد نشده است.

خدری بیان کرد: بیشترین دبی رها سازی آب سد کوثر 140 متر مکعب بر ثانیه و کمترین دبی رهاسازی نیز 20 متر مکعب بر ثانیه بوده است.

وی افزود: تراز نرمال مخزن سد کوثر 625 متر است که در حال حاضرتراز این مخزن به 622.8 متر رسیده است.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران ادامه داد: کشیک شبانه روزی در این سد مستقر است و مدیریت سد کوثر نیز به صورت تمام وقت در این محل حضور دارد.

خدری اضافه کرد: خوشبختانه با وجود مدیریت خوب و اطلاع رسانی دقیق و تعامل و همکاری بین مسئولان بارش های شدید اخیردر سد کوثر خسارتی را به مناطق پایین دست این سد وارد نکرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: