• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4414-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

نشست صمیمی هنرمندان با فاطمه معتمد آریا در یاسوج برگزار شد

نشست صمیمی  هنر مندان کهگیلویه وبویراحمدبا فاطمه معتمد آریا بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشور در یاسوج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد فاطمه معتمد آریا در این نشست خطاب به هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد که مشکلات خود را مطرح می کردند گفت:خاصیت  بومی شما در این منطقه امتیاز بزرگی است زیرا هیچکس به اندازه شما رسوم و آیین های این منطقه را نمی داند پس انسان های منحصر به فردی هستید.

وی بیان کرد: اینکه نمی توانید با هم  متحد شوید به این دلیل است که هر یک در درون خود خدایی دارد و حاضر نیستید این خدا را با دیگران تقسیم کنید و این خدا دانش و آگاهی است، اگر این دو را در کنار هم قرار دهید ارزش درونی خود را دریافت کرده اید، وقتی ارزش درونی خود را دریافت کردید ارتباط گسترده تری خواهید داشت، پس اولین قدم و راهی که می توان به هم نزدیک شویم این است که  دانش و اگاهی خود را نسبت به پیرامون افزایش دهیم.

معتمد آریا اظهارکرد: کار تئاتر کردن موضوع ساده ای نیست و من هیچ وقت پولی از تئاتر بدست نمی آورم و در بیشتر مواقع از منزل شخصی خود برای اجرای تئاتر استفاده می کنم. ما  باید برای  تئاتر درخواست داشته باشیم زیرا هیچکس نیست که حقتان را بدهد و باید حق را گرفت.

این بازیگر تئاتر, سینما و تلویزیون خطاب به هنرمندان استان خاطرنشان کرد: از نقطه محکمی شروع و به جلو حرکت کنید زیرا قدرت جمعی مخصوصا در تئاتر بسیار زیاد است اگر بخواهیم منتظر کسی بنشینیم هیچ کسی کمک نخواهد کرد و اگر درخواست داشته باشیم راهی پیدا خواهد شد.

معتمد آریا در پاسخ به یکی از هنرمندان استان که نسبت به وضعیت موجود حوزه هنر معترض بود، گفت: از کسانی که نسبت مشکلات اعتراض می کنند خوشم می آید زیرا ساز مخالف زدن باعث می شود که ساز موافق زدن را یاد بگیریم .

وی تصریح کرد: اعتراض به شرایط برای دگرگونی است و تا وقتی اعتراض نکنیم نمی توانیم شرایط بهتری برای کارهایی که آرزوی انجام انها را داریم بوجود بیاوریم.

این بازیگر تئاتر, سینما و تلویزیون ادامه داد: در بازدیدی که از خوابگاه دختران عشایر در یاسوج داشتم سرپرست این خوابگاه گفت؛ آرزو می کنم دانش آموزان این دبیرستان به هنر علاقه مندشوند و از طریق آن به هدفشان برسند و این بیانگر این موضوع است که هنر در این استان غریزی است و این برای اولین بار بود که مسئول یک مدرسه چنین در خواستی از من داشت.

معتمد آریا افزود: به نسبت جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد تعداد زیادی هنرمند فرهیخته دارید و این یک امتیاز محسوب می شود.

شریف اسلامی، رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: اگر امروز شهرما سینما و سالن تئاتر خوبی ندارد مقصر ما هستم که نتوانسته ایم این نگرش را در ذهن مسولین ایجاد کنیم که شهر نیاز به سینما دارد و زیربنای توسعه فرهنگ می باشد.

وی افزود: تا توسعه فرهنگی ایجاد نشود هر چقدر جاده و پل بسازیم تاثیر چندانی ندارد و اگر سینما و فرهنگ سرا نداریم مقصر ما مدیران فرهنگی هستیم چه کسانی که در گذشته مسئول بوده اند و چه کسانی که الان مدیر هستند .

اسلامی اظهارکرد: مشکل ما تنها سالن پلاتو و سینما نیست، زیرا در دهه 60 تا 70 تئاتر داشتیم، تئاتری که سه ضلع دارد و اکنون این سوال مطرح می شود که آیا ضلع سوم آن که تماشاگر است فعال است ؟ آیا همانند آن دوران ارتباط با تماشاگر برقرار است؟ و می توان گفت  ارتباط با جامعه  قطع شده و تاثیری بر روی توسعه فرهنگی و اجتماعی نداریم.

وی اضافه کرد: وقتی ارتباط با جامعه نداشته باشیم هویت های قومی و قبلیه و عشیره ای از بین می رود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: