• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1986-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

/آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد/

معاون دانشگاه فنی و حرفه ای:دانشگاه فنی و حرفه ای برای تبدیل به دانشگاه در تراز داخلی راه طولانی دارد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای راه بسیار طولانی برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و در تراز دانشگاهی بین المللی و حتی داخلی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد رضا مهدی شنبه، 17 آذرماه در آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان ابر دانشگاه بیش از 40درصد دانشجویان تمام وقت وزارت علوم را میزبانی می کند.

وی اظهارکرد: حدود 8 درصد از کل اعتبارات و بودجه آموزش عالی در حوزه وزارت علوم به دانشگاه فنی و حرفه ای می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای  خاطرنشان کرد: باید هم اکنون بودجه این دانشگاه بیش از 2هزار میلیارد تومان باشد در حالی که در بهترین حالت زیر 600میلیارد تومان است.

مهدی تصریح کرد: دانشجویان برای ساختن کشور نیازمند دانش و آموزش با کیفیت هستند که در این راستا به کارگاههای پیشرفته نیاز داریم، سطح تجهیزات آزمایشگاهها و کارگاههای این دانشگاه با نیازهای امروز جامعه قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: دانشگاه فنی و حرفه یا برای دانشگاه شدن به معنی واقعی حداقل یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و تجهیزات می خواهد در صورتی که در بهترین حالت ما می توانیم سالی 50میلیارد تومان سرمایه گذاری در زمینه تجهیزات به روز برای کارگاهها و آزمایشگاهها انجام دهیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه ستون خیمه هر دانشگاهی تعدادی اعضای هیئت علمی است، عنوان کرد: در دانشگاه فنی و حرفه ای در بهترین حالت هم اکنون و در بهترین حالت 1500 عضو هیئت علمی داریم در صورتی که باید برای استاندارد حداقلی بیش از 5000عضو هیئت علمی جذب کنیم.

مهدی تاکید کرد: 200هزار دانشجو در 175 شعبه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور مشغول تحصیل می کنند که متاسفانه تنها یک میلیارد تومان به عنوان بودجه فرهنگی به این دانشگاه اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: امکانات و اعتبارات غذای دانشگاه فنی و حرفه ای برای سال 96 در نظر گرفته شده که کفاف نمی کند در حالی که هم اکنون هزینه های این بخش افزایش یافته است. سالانه 50 میلیارد تومان مواد غذایی توزیع می شود که امسال حداقل باید 50درصد به این میزان اضافه شود. اعتبارات ورزشی این دانشگاه خیلی کم است.


همچنین غلام محمد زارعی، نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو گفت: روز 16 آذر 1332 در دانشکده فنی تهران برای نشان دادن روح آزادی خواهی و انقلابی‌گری دانشگاه خون مطهر سه دانشجو تقدیم و به سرفصلی برای جنبش دانشجویی تبدیل شد.

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: 16 آذر مقدماتی برای پیروزی انقلاب اسلامی، آگاهی بخشی به ملت و به صحنه آوردن مردم برای مبازره به ظلم، استکبار و استبداد بود.

زارعی اظهارکرد: انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته در صحنه های مختلف و حوادث مختلف، با برکت ولایت فقیه به عنوان ستون این خیمه با عزت و اقتدار از فراز و نشیب ها، موانع و چالش ها عبور کرد.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دغدغه معیشتی، کار و اشتغال در زندگی مردم کشور و این استان وجود دارد و مسئولان کشور بر این مساله تردیدی ندارند که مساله اصلی کشور اشتغال و معیشت است.

زارعی تصریح کرد: دانشجویان سرمایه ها و امید آینده کشور هستند، بسیایر از موفقیت های کشور مرهون و مدیون نیروی انسانی خلاق، کارآمد، عالم و دانشمند است.

وی ادامه داد: در دوران نمایندگی مجلس اعتباراتی توسعه ای شهرستان بویراحمد را به بیش از 12 برابر افزایش داده ابم، در چهار پنج سال گذشته تنها در بخش راههای اصلی بیش از 300 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و در بخشهای مختلف گام های خوبی برداشته شده است.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در خصوص پتروشیمی "دنا" بویراحمد اضافه کرد: یکی از طرح های صنعتی که در دنیا بعلت اشتغالزا، ظرفیتها و بازار جهانی دارای ارزش افزوده بالا می باشد، پتروشمی است.

زارعی بیان کرد: خوراک پتروشیمی گاز است و برداشتهای گاز از پارس جنوبی با قطع درختان و جنگلهای، از بین بردن اراضی کشاورزی و تحت تاثیر قرار دادن زندگی روستائیان از مجاور این استان عبور می کند اما هیچ استفاده ای از این نعمت و ظرفیت نمی شد. اینکه چه کسی سرمایه گذاری کند به تناسب آمادگی و مجوزات باید پیگیر باشد.

وی تصریح کرد: برای احداث پتروشیمی که نیاز به تامین خوراک، آب و زیرساختهای اولیه بود تلاش می کنم و همچنین مجوز توسعه میدان گازی مختار را با ظرفیت 600 میلیون یورو توسط وزارت نفت اخذ شده است. هیچ کس به اندازه بنده سینه چاک دفاع از مردم نیست و همه زندگی ام در خدمت مردم است

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت شهرکهای صنعتی و وزارت صنایع از مجموع اراضی دشت سقاوه تملک و به نام دولت ثبت شده بود پیشنهاد دادند که پتروشیمی در این مکان ساخته شود،زمین کسی گرفته نشد. این زمینها منابع ملی و متعلق به دولت است و باید در راستای توسعه و پیشرفت استفاده شود.

زارعی با بیان اینکه اگر کسی ادعا دارد حقش ضایع شده در یک فضای مناسب خدمتشون باشم، اضافه کرد: خواهش می کنم مسایل توسعه استان را با مسایل سیاسی و شخصی گره نزنید.


رحیم امین زاده، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: دانشجویان می توانند در توسعه و رفع مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور موثر باشند.

وی افزود: دانشگاه باید محل مطالبه گری دانشجویان در چارچوب قوانین باشد، دانشجویان می توانند به مسایل علمی، پژوهشی و نوآوری و تدین بپردازد. وظیفه دانشگاه علاوه بر اینکه در بعد علمی و عملی، در حوزه ایمان نیز است.

به گزارش ایسنا، در این آیین گرامیداشت برخی دانشجویان دختر و پر مطالبات و خواسته های خود را مطرح کردند. همچنین از دانشجویان موفق و برتر در زمینه های مختلف از جمله فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی دانشگاه فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شد.

لازم به ذکر است که نداشتن اینترنت وای فای، کافی نبودن فعالیت‌های فرهنگی، نداشتن سالن آمفی تئاتر، پایین بودن کیفیت غذای سلف سرویس برادران، نداشتن استخر و زمین چمن مصنوعی، پایین بودن کیفیت سایت دانشگاه، نداشتن سرویس ایاب و ذهاب، کمبود امکانات و تجهیزات کارگاهی، برخورد نامناسب مجموعه و کارکنان و کمبود امکانات در خوابگاه از مهمترین مطالبات و خواسته های دانشجویان پسر و دختر دانشگاه فنی و حرفه ای استان در این آیین بودند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: