• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1686-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فضای حاکم بر دانشگاه یک وضعیت نسبی رو به رکود دارد

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: فضای حاکم بر دانشگاه یک وضعیت نسبی رو به رکود دارد.
دکتر جمشید محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: فضای حاکم بر دانشگاه یک وضعیت نسبی رو به رکود دارد به گونه ای که گرایش به سمت مسایل سیاسی کاهش یافته است که هم از طرف دانشجویان و اساتید این روند دیده می شود که بخش عمده ای از آن ناشی از شرایط موجود کشور و جامعه است.
وی اظهارکرد: عوامل متعددی بر وضعیت دانشجویان و دغدغه های آنان تاثیر گذار بوده است که باعث شده شور و حال دانشجویان فعلی نسبت به گذشته کاهش یابد، از جمله آنها می توان وضعیت رشته تحصیلی و آینده شغلی آنان، مشکلات اقتصادی، مدرک گرایی و آزادی های اجتماعی آنان را نام برد. با اینکه امروز توجه به امورات رفاهی، فرهنگی و ورزشی نسبت به دهه های گذشته افزایش یافته است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: نقد سازنده و منصفانه در هر زمینه ای باعث بهبود و پیشرفت امور می شود و اگر نقدها، مطالبه گری و صدای دانشجویان منصفانه و دلسوزانه باشد قطعا مسئولان باید آن را فرصت قلمداد کنند و مسئولان باید بطور ویژه به آن توجه کنند. 
محمدی تصریح کرد: بنابراین هم دانشجویان و هم مسئولان باید پیشرفت کشور را در نظر بگیرند و مسئولان حساسیت های دانشجویان را لحاظ کنند و از نقدهای دانشجویان حداکثر بهره برداری را به عمل آورند.
وی با بیان اینکه کرسی های آزاد اندیشی موضوع بسیار مهمی است که دانشگاهها باید بر آن اهتمام ورزند، ادامه داد: گرچه این موضوع در حوزه های علمی و پژوهشی عملا وجود دارد اما در حیطه های دیگر به صورت جدی و عملی مورد توجه قرار نگرفته است و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری باید بصورت عینی و نهادینه دیده شود، چراکه سبب پیشرفت، هم افزایی، نشاط و پویایی بیشتر در دانشگاهها و جامعه خواهد شد و آستانه تحمل را بالا می برد و منجر به فضای باز در دانشگاهها می شود. 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج طی سالهای اخیر تعدادی کرسی آزاد اندیشی برگزار شد که ضروری است افزایش یابد.
محمدی بیان کرد: دانشجویان موتور محرکه کشور در حوزه تفکر، خردورزی اند و منشا تحول در حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و پژوهشی هستند.
وی اضافه کرد: امام راحل فرمودند؛ "دانشگاه مبداء تحولات است" بنابراین جامعه دانشگاهیان بخصوص دانشجویان می تواند در وضعیت فعلی با گفتمان سازنده و نقدهای منطقی، مفید و دلسوزانه و با توجه به شرایط جهانی، منطقه ای و داخلی کشور و آسیب شناسی آن نقش مهمی در خروج از شرایط فعلی کشور داشته باشند و امیدواری به آینده افزایش می یابد و استفاده از نخبگان، صاحبنظران و متخصصان در این روند بسیار تاثیرگذار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: