• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-4190-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد؛

کاهش ٦٠درصدی حوادث ناشی از کار در کارگاه های استان

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: حوادث ناشی از کار در کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد به میزان ٦٠ درصد کاهش یافت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه وبویراحمد عباس نورمحمدی در جمع خبرنگاران افزود: در شش ماهه نخست سال جاری ٢٩ مورد حادثه ناشی از کار در کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی این استان رخ داده که در مقایسه با مدت مشابه سال ٩٦ از ٦٠ درصد کاهش برخوردار بوده است.
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد شمار حوادث ناشی از کار در شش ماهه سال ٩٦ را ٧١ مورد عنوان و بیان کرد: از مجموع ٢٩ مورد حادثه ناشی از کار در شش ماهه نخست امسال ، ٢٨ مورد مربوط به کارگران مرد و یک مورد مربوط به کارگران زن بوده است، هم چنین ٢٣ نفر از حادثه دیدگان متاهل و ٦ نفر نیز مجرد بوده اند و بیشترین حادثه نیز برای سنین ٣٠ تا ٣٤ سال رخ داده است.
وی اظهار کرد: ٧١ حادثه ناشی از کار رخ داده در شش ماهه نخست سال ٩٦ نیز همگی مربوط به کارگران مرد بوده است که ١٣٩ نفر از آنان متاهل و ٦٦ نفر مجرد بوده اند و گروه سنی ٣٠ تا ٣٤ سال بیشترین سهم را در این آمار دارد، هم چنین بیشترین عضو حادثه دیده مربوط به دست و پا بوده است.
نورمحمدی بی احتیاطی کارگران را اصلی ترین عامل حوادث ناشی از کار عنوان و تصریح کرد: بیشترین حوادث برای کارگران در ساعات بعدازظهر روی داده و سقوط کردن و لغزیدن نیز بالاترین سهم را در نوع این حوادث داشته است.
وی تعداد کل حوادث ناشی از کار در سال ٩٦ را ١٦٥ مورد اعلام کرد و گفت : در مجموع ٩ هزار و ٧٣ روز استراحت پزشکی سرپایی و ١٣٣ روز استراحت پزشکی همراه با بستری برای حادثه دیدگان تایید شده و حدود سه میلیارد و ٢٠٠ میلیون ریال به عنوان غرامت دستمزد ایام بیماری در سال ٩٦ به آنان پرداخت شده است، در شش ماهه نخست سال ٩٧ نیز ١٩٣٠ روز استراحت پزشکی سرپایی و ٢٢ روز استراحت همراه با بستری برای حادثه دیدگان تایید شده است.
نورمحمدی رعایت اصول ایمنی و مقررات حفاظت فنی را در کاهش حوادث ناشی از کار در محیط های کارگری موثر دانست و اضافه کرد: نظارت ها و بازرسی های صورت گرفته از طرف بازرسان سازمان تامین اجتماعی و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به منظور رعایت اصول ایمنی در کارگاه ها باعث شده است تا کارفرمایان تمهیدات بهتر و بیشتری را برای پیشگیری از حوادث در کارگاه های خود اتخاذ کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: