• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1086-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

79 درصد از زنان کهگیلویه و بویراحمد باسواد هستند

عکس آرشیوی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پوشش تحصیلی دختران ۶ سال به بالا در این استان ۷۹.۴ درصد است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد هادی زارع‌پور در جمع خبرنگاران افزود: در سرشماری سال 55 میزان باسوادی دختران 6 سال به بالای استان 18.78 درصد بود که به میمنت انقلاب اسلامی در سرشماری سال 95 این میزان به 79.4 درصد رسید .

وی پوشش تحصیلی دختران استان را مطلوب ارزیابی و اظهارکرد: 49 درصد دانش اموزان این استان دختر هستند که از  این تعداد 36 درصد روستایی و 64 شهری است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از مجموع دانش آموزان روستایی و شهری به ترتیب 49 و 48 درصد دختر هستند، خاطرنشان کرد: در زمینه دختران و زنان آموزش و پرورش اجرای 40 برنامه را در دستور کار دارد .

زارع پور تصریح کرد: آموزش حقوق و تکالیف اولیای دختران، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با برگزاری320 کارگاه، مهارت های ارتباطی و یا گفت و گوی بین نسلی از جمله برنامه‌های انجام شده است .

وی با بیان اینکه 600دانش آموز در قالب 30کارگاه از آموزش مهارت‌های ارتباطی و یا گفت‌وگوی بین نسلی بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: طرح بهبود آموزشی و بهداشتی از برنامه‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: دغدغه دانش‌افزایی و توان‌افزایی زنان سرپرست خانوار را داریم. انتظار می‌رود مجموعه متولیان امر برای برطرف کردن کمبودها و مشکلات مدارس دخترانه شبانه روزی تدبیری بیندیشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: