• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-986-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد+عکس

یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن کنعانی با حضور جمعی از دانشجویان و مسئولین دانشگاه برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد سید ناصر حسینی، جانباز و آزاده جنگ تحمیلی گفت: از اینکه میزبان یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هستم، احساس بسیار خوبی دارم چرا که این شهدا مسلما باعث ایجاد آثار معنوی و روحی خوبی در دانشگاه خواهند شد و فضای دانشگاه مملو از ایثار، اخلاص و معنویت خواهدشد و این نعمت ازسوی خداوند بوده است که به ما ارزانی شده و ان شاالله برحسب وظیفه سعی تلاش خود را دوچندان کنیم تا بتوانیم مجالسات مذهبی خود را هرچه زودتر در کنار مرقد شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی برگزار کنیم .

وی اظهارکرد: احترام به مقام شامخ شهدا امری‌ست واجب و برگردن همه ماست .

این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به آیات و روایات قرآن کریم به توصیف مقام شهید پرداخت و خاطرنشان کرد: وصف مقام شهید در قالب الفاظ نمی گنجد و لیکن ارزشمندی و قرب مقام شهیدان به سبب وارستگی آنان و معامله ای که با خداوند متعال کردند و همه هستی خود را در راه رضای الهی تقدیم کردند، به راحتی می توان اوج کمال را در کلام آنها و وصایایشان دید. شهدا به پیمان خود با خداوند متعال عمل کردند ما سعی کنیم شرمنده شهدا نباشیم .


حسینی، پیمان محکم بین شهدا و خداوند متعال را یاداور شد و تصریح کرد: درست است که ما توفیق ورود به جمع شهدا را نداشته ونداریم اما می توانیم با ادامه دادن راه آنها، حداقل ختم به خیر شویم .

وی واقعه کربلا را یادآور شد و ادامه داد: شهدای ما هم همانند شهدای کربلا بودند چونکه آگاهانه و با چشم بصیرت وارد این میدان شدند .

این رزمنده دوران دفاع مقدس اضافه کرد: در زمان کنونی هر کس که خط امامت و ولایت را شناخت و در این راه نیز به شهادت رسید به پیمان، عمل کرده و برای تداوم راه شهدا و موفقیت های روز افزون انقلاب باید همواره در زحمت و سختی به سر ببریم  چونکه هر موفقیتی مستلزم صرف هزینه هایی هم هست .

همچنین دکتر جمشید محمدی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در دوره ی جنگ تحمیلی دشمن اصلی دشمن دین و ایمان بوده است اما هم اکنون دشمن اصلی به جنگ نرم با جوانان ما می پرداغزد .

وی افزود: دانشجویان، جهادگران جبهه علم و دانش هستند که با فعالیت های فرهنگی و علمی خود موجب رشد و ارتقا سطح علمی و آموزشی دانشگاه ها و کشور خواهند شد .

به گزارش ایسنا، در این جلسه مداحی و رضه خوانی برگزار شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: