• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-984-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

برخورداری بیش از 500 هزار کهگیلویه و بویراحمدی از گاز طبيعي

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 150هزار خانوار استان با جمعیت بیش از 500هزار نفر از گاز طبيعي استفاده مي کنند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد رحمن خادم در جمع خبرنگاران افزود: باتوجه به سخت گذر بودن مسیر گازرسانی به روستاهای سردسیری با جنگل های انبوه و همچنین ضرورت حفظ منابع ملی و محیط زیست،‌ اهميت گازرساني روستايي در استان را دوچندان کرده است .

وی اظهارکرد: تعداد روستاهای گازدار شده تا از قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها سه روستا بوده است .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: عمليات گازرساني در استان از سال 1361 آغاز و در سال 1363 با بهره برداري از شبكه مذكور تحت مديريت استانهاي همجوار در بخش كوچكي از جغرافياي استان شروع شد   .

خادم تصریح کرد: در سال 1377 با توجه به نياز روزافزون جامعه به گازطبيعي، شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد تاسيس و از سال 1379 فعاليت مستقل خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب گازرساني آغاز کرد .

وی ادامه داد: اين شركت هم اكنون به طور مستقل مسئوليت ايجاد و توسعه تاسيسات گازرساني، نگهداري و بهره برداري بهينه از آنها، مطالعه، تحقيق و پژوهش به منظور ارائه خدمات بهينه به مشتريان در محدوده استان كهگيلويه و بويراحمد را به عهده دارد .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خدمات انجام گرفته در شركت گاز استان كهگيلويه و بويراحمد عنوان کرد: گازرسانی و رفع نیازمندی هم استانی ها به گاز، رعايت حقوق و افزايش رضايتمندي مصرف كنندگان و همچنين بهبود مستمر كيفيت خدمات ارائه شده با تاكيد بر رعایت نکات ايمني كاركنان و حفظ محيط زيست از مهمترین برنامه های شرکت گاز استان است.

خادم بیان کرد: اين شركت ضمن حفظ و تقويت توان خود در ابعاد سخت افزاري و نرم افزاري، نسبت به جذب نيروهاي متخصص و آموزش ديده با به روز رساني توان آنان اقدام کرده است .

وی تاکید کرد: در حال حاضر بيش از 3812 كيلومتر شبکه توزيع گاز طبيعي در استان احداث شده است که وظيفه گازرساني به 17شهر و 680روستا بر عهده دارد و تعداد بيش از 184هزار مشترك از این نعمت برخوردارند .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: استان كهگيلويه و بويراحمد از جمله استانهاي کمتر توسعه یافته كشور است كه امكانات زيربنايي و زيرساختها مي تواند نقش عمده اي در روند رو به رشد استان ايفا كند از اين رو گازرساني به عنوان يكي از مهمترين محورهاي توسعه حائز اهميت است .

خادم اظهارکرد: با اين توصيف هم اكنون 17شهر استان یعنی 100 درصد جامعه شهري استان گازرسانی شده و از اين سوخت پاك بهره مند هستند و اين مساله عامل مهمي در افزايش رفاه عمومي و توسعه صنايع استان است .

وی گفت: در راستاي خدمات رساني بهينه به هموطنان، تامين آسايش و رفاه در حوزه مصرف انرژي و جلوگيري از تخريب جنگلها در مناطق روستايي، شركت گاز استان با شناسايي و مطالعه مناطق فاقد خدمات گازرساني اقدام به اجراي طرحهاي بزرگ گازرساني در تمامي مناطق استان کرده است .

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با مطالعات انجام گرفته و با توجه به روند توسعه در استان تعداد روستاهايي كه واجد شرایط گازرساني خواهند بود 1077 روستا است.

خادم اضافه کرد: هم اكنون مطابق بررسي هاي انجام شدهتعداد 857 روستاي بالاي 20 خانوارقابليت گازرساني را دارند كه از اين تعداد با تلاش و همت كاركنان شركت گاز استان  677 روستا از گاز طبيعي بهره مند شده اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: