• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-787-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

فضای کتابخانه ای کهگیلویه و بویراحمد مطلوب است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فضای کتابخانه ای این استان مطلوب است.

"یاسر رحیمیان"در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد افزود: 69 باب کتابخانه فعال و 3باب کتابخانه غیرفعال در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

وی اظهارکرد: از این تعداد 65کتابخانه نهادی و 4کتابخانه مشارکتی می باشد و از مجموع 65کتابخانه های نهادی 31 کتابخانه روستایی و 34 کتابخانه شهری است .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 6 کتابخانه در حال احداث است که ساختمان کتابخانه لوداب در حال تکمیل و در دهه فجر احداث و کتابخانه گچساران با زیربنایی بالغ بر 280مترمربع با 75درصد و ساختمان کتابخانه مادوان هم با زیربنای 1208مترمربع با 75درصد پیشرفت کاری که با توجه به استاندارد کامل است و کتابخانه دهدشت 800متر مربع با 70درصد در حال ساخت است که بنیاد برکت به پای کار آمد .

رحیمیان تصریح کرد: در آینده نزدیک در دو روستا برد پهن زیلایی و علی آباد کتابخانه های احداث خواهد شد .

وی ادامه داد: بیش از 550هزار جلد کتاب در کتابخانه های استان وجود دارد که با توجه به جمعیت استان هر 25 هزار نفری یک کتابخانه داریم و به ازای هر 100نفر 77 کتاب وجود دارد .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در کتابخانه‌های استان نزدیک به 48هزار عضو فعال کتابخانه ای داریم که طی یک ماه اخیر به ترتیب کتابهای ادبیات، علوم اجتماعی و دین و زندگی بیشترین کتاب‌های امانت داده شده استان است .

رحیمیان بیان کرد: فضای 65کتابخانه نهادی استان 1855متر مربع که به ازای هر 100نفر 2.53 مترمربع است .

وی تاکید کرد: در سال جاری 20هزار جلد کتاب به کتابخانه های استان اهدا شده است که نزدیک به 5هزار جلد کتاب های را به بسیج، مدارس، فرمانداری، کانون مساجد و ... امانت داده شده است .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 4 عنوان کتاب"آنگاه که معلم شدم"،"احفاری و ازدیاد برداشت"،"رسم و رسومات"و"موانع تاریخی توسعه نیافتگی استان کهگیلویه و بویراحمد" از نویسندگان بومی خریداری شده است .

رحیمیان افزود: شهرستان های بهمئی و لنده در استان از انجمن‌های برتری کشور بودند .

وی تصریح کرد: در جشنواره رضوی که در سال جاری برگزار شد تقریبا جایگاه خوبی داشتیم نسبت به جمعیت استان که بیش از 11هزار و 500 نفر شرکت کرده بوده اند و "امیرحسین باستان" جز نفرات برتر کشوری بوده است .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: چند جشنواره در ماه‌های آینده برگزار میگردد که طرح قصه‌گویی مخصوص کتابداران و کانون های کتابخانه ای هست که از 20 دی ماه تا 10 اسفند ماه برگزیدگان انتخاب و به استاد مرکزی انتخاب می‌شود و در اردیبهشت 98 پس از داوری قصه گویی نفرات برتر مشخص و به آنها جوایزی اهدا خواهد شد .

رحیمیان اضافه کرد: جشنواره خاطره‌گویی که مخصوص کتابداران و اعضاء است و مهلث ارسال این آثار تا 10 دی و فرستادن آثار به کتابخانه های استان در دهه فجر برگزار می‌شود و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: