• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3690-5
  • خبرنگار : 65002
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

370 هکتار از اراضی باشت به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان باشت گفت: تا کنون 370 هکتار اراضی تحت ایستگاه های پمپاژ چالموره، چاه تلخ و غورک مجهز به سیستم آبیاری نوین(  قطره ای) شدند.

"جواد شمشیری" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود:   400 هکتار طرح احداث باغات زیر نظر ایستگاه پمپاژ غورک در شهرستان باشت رفته است.

وی بیان کرد: این طرح در 150 هکتار از باغات "غورک" ازمحل تسهیلات 85 درصدی بلاعوض دولت و 15 درصد آورده کشاورزان اجرا شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان باشت تصریح کرد: برای اجرای این طرح دراین میزان اراضی تا کنون 15 میلیارد ریال هزینه شده است.

شمشیری عنوان کرد: با برنامه ریزی انجام شده در250 هکتار از اراضی باقی مانده طرح احداث باغات غورک در شهرستان باشت نیز تا فصل درختکاری به شرط تأمین سهم آورده کشاورزان اجرا می شود.

وی ادامه داد: از مجموع 750 هکتار اراضی تحت ایستگاه های پمپاژ در شهرستان باشت تا کنون 370 هکتار اراضی تجمیعی تحت ایستگاه های پمپاژ چالموره، چاه تلخ و غورک مجهز به سیستم آبیاری نوین(قطره ای) شدند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان باشت خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح در 370 هکتار از اراضی عنوان شده 35 میلیارد ریال از محل سهم بلاعوض دولت و آورده کشاورزان هزینه شده است.

شمشیری بیان کرد: امسال 130 هکتار از اراضی شهرستان باشت به صورت انفرادی به سیستم آبیاری (بارانی، قطره ای) مجهز شدند.

وی اضافه کرد: در صورت تأمین سهم آورده کشاورز تا پایان سالجاری 420 هکتار از اراضی این شهرستان به صورت تجمیعی به سیستم آبیاری نوین مجهز خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: