• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2990-5
  • خبرنگار : 65005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مردم مهربانی با حیات وحش و پرندگان شهری را در نظر داشته باشند

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با شروع بارش های رحمت الهی و برودت هوا در اواخر فصل پاییز و زمستان خصوصا"هنگام بارش برف، احتمال هجوم حیات وحش به پایین دست مناطق حفاظت شده وجود دارد .

به گزارش خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد محسن جعفری نژاد بسطامی افزود: پس از بارش برف این رحمت الهی در ارتفاعات دنا و مناطق حفاظت شده و پوشیده شدن زیستگاه، این احتمال وجود دارد حیات وحش برای تامین علوفه خود به اجبار به پایین دست مناطق هجوم بیاورند .

وی با اشاره به اینکه تمهیدات علوفه ای برای حیات وحش اندیشیده شده و هم اکنون در انبارهای این اداره کل در مناطق به مقدار کافی علوفه وجود دارد، اظهارکرد: درصورت نیاز علوفه دهی به حیات وحش از سوی محیط بانان انجام می گیرد اما از هم‌وطنان عزیز درخواست می شود در حفاظت از حیات وحش سرما زده با محیط بانان همکاری و همیاری داشته باشند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست در صورت روئیت هرگونه حیات وحش آسیب دیده موضوع را به نزدیکترین پاسگاه محیط‌بانی یا با شماره تلفن 2-33334441-074اطلاع دهند .

جعفری نژاد بسطامی اضافه کرد: گرچه مناطق بصورت ویژه و 24 ساعته توسط یگان حفاظت پایش و رصد می شوند اما از مردم تقاضامندیم مهربانی با حیات وحش و پرندگان شهری را در نظر داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: