• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3387-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تئاتر دانش آموزی به عنوان تئاتر پایه تقویت شود

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر دانش آموزی ما باید به عنوان تئاتر پایه تقویت شود و ما باید با کمک آموزش و پرورش تئاتر را از پایه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی غیاثی ندوشن عصر چهارشنبه در اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: یکی از نیازهای که بیشتر در استانها احساس می شود، لزوم ایجاد پل ارتباطی بین تئاترهای دانش آموزی و دانشجویی و تئاترهای بزرگسالان و بومی است.

وی اظهارکرد: انجمن نمایش استانها با هدایت و حمایت مرکز هنرهای نمایشی و راهنمایی اساتید این ارتباط را برقرار کنند و تئاتر را در این حوزه پرورش دهند.

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از استانهای مستعد و خوب در حوزه تئاتر است، خاطرنشان کرد: هر ساله کارهای خوبی از این استان در جشنواره های بین المللی فجر داریم و تئاتردر این استان در سالهای مختلف از تئاترهای خوب کشور بوده است.

غیاثی تصریح کرد: ما در حوزه تئاتر همواره نیازمند آموزش هستیم و باید در این راستا برنامه ریزی و آموزش مستمر و با استراتژی مشخص و دورنمای مشخصی وجود داشته باشد. این امر از نیازهای تئاتر ما و به خصوص تئاترهای استانی است.

وی اضافه کرد: در سطوح شهرستانها و بخشها جوانان مستعدی حتی در دورترین روستاها هستند که محروم از توجه بوده و امکان و رشد و پیشرفت ندارند و این امر برای آنها باید میسر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: