• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3287-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

ساز و کار در بخش فرهنگ با عقلانیت و علمی دنبال شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش فرهنگ، ریشه و مبنای توسعه یک کشور است و ساز و کار در این بخش باید با عقلانیت و به صورت علمی دنبال شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی محمد احمدی عصر چهارشنبه در آیین اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: همه ما باید به هنر نگاهی ویژه داشته باشیم زیرا هنر تجلی خوبی های خالق در پیکره انسان است و ساحت هنر ساحتی ویژه است و جایگاه ویژه ای دارد و در این میان تئاتر در بین هنرهای نمایشی اصالتی ویژه دارد و شاید منشا هنرهای نمایشی تئاتر است.

وی با بیان اینکه کشورهایی که در عرصه سینما و هنرهای نمایشی توفیق داشتند کشورهایی هستند که در تئاتر سرمایه گذاری کردند، اظهارکرد: این جشنواره نیز امکانی برای هنرنمایی و برزو استعدادها و توان و پتانسیل ویژه هنرمندان استان است که برگرفته از راز و رمزهای نهفته در سینه زاگرس بزرگ است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اولویت فرهنگ اولویتی خاص است و هنرمندان نیز جایگاه ویژه ای دارند و در هنر دو مبحث مورد توجه قرار می گیرد که یکی از ایم مباحث سرمایه گذاری برای رشد و نمو و استعدادیابی است.

احمدی تصریح کرد: در دهه های بعد از انقلاب در بخش جشنواره ها و زیر ساختها و آموزش عالی و کشاندن هنر به دورترین مناطق کشور، مطلوب عمل شده است.

وی ادامه داد: در گذشته، در استانهای دیگر نمودی در هنر و فرهنگ وجود نداشت اما امروز رویش در شهرستانهای ما اتفاق می افتد و بهترین هنرمندان و متعهدان در هنر از شهرستانها رشد می کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در راستای توسعه زیرساختهای فرهنگی در استان نیز مجتمع فرهنگی و نمایشی استان، در حال اجراست که هم از نظر کمیت و هم از لحاظ کیفیت سازه در کشور کم نظیر است و ظرفیتی است که در اسرع وقت به سامان می رسد.

همچنین رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جشنواره ضمن خیر مقدم به مهمانان و دست‌اندرکاران به جایگاه تئاتر و هنر پرداخت و گفت: به واسطه این جشنواره فضای شهرمان در این دو و سه روز گذشته با اجرای خوب هنرمندان و داوران خوب متحول شد .

وی در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد را یار اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و افزود: تلاش زحمات داوران، هنرمندان و دست اندرکاران را در این چند روز ارج می‌نهم .

دهبانی پور اظهارکرد: این استان ظرفیت خوبی در حوزه تئاتر دارد و امیدواریم به زبان هنر بتوانیم بسیاری از مشکلات استان را انتقال دهیم .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: داوری آثار در مرحله بازبینی را در چند سال گذشته به استان سپردیم که با انتقاداتی مواجه شدیم اما امسال تعدادی از داوران را از خارج از استان آوردیم و انتقادی نشد با این وجود هنوز هم اعتقاد دارم باید خودمان را باور کنیم و اجازه دهیم هنرمندان خود استان کارها را داوری کنند . باید فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه تئاتر قدر بدانیم .

دهبانی پور با بیان اینکه مردم کهگیلویه و بویراحمد به آثار هنرمندان امسال بیش از گذشته ارج نهادند، اضافه کرد: این خودش جای امیدواری است که به سمت تئاتر حرفه ای برویم و هر روز شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: