• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-3187-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور:

گسترش مراکزخصوصی در حوزه تئاتر نقش مهمی در شکوفایی این هنر دارد

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور گفت: گسترش مراکزخصوصی در حوزه تئاتر نقش مهمی در شکوفایی، رونق و مردمی شدن این هنر دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کهگیلویه و بویراحمد شهرام کرمی عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که در حوزه تئاتر در این استان وجود دارد، ضرورت ورود بخش خصوصی و ایجاد مراکز خصوصی تئاتر و سالنها بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه هنرمندان این استان قابلیت و استعداد و تواناییهای بسیاری دارند، اظهارکرد: با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می توانید به بهترین نحو تولیدات نمایشی داشته باشید.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و به جهت تحریمها محدودیت مالی و محدودیت اعتبارات داریم و شاید دولت نتواند سهم کاملی را به هنر تئاتر اختصاص بدهد که یکی از بهترین راهکارها در این راستا که می تواند به رشد تئاتر کمک کند و آن را  رونق دهد، توجه به حوزه تئاتر خصوصی است.

کرمی تصریح کرد: انجمن نمایش، هنرمندان و مسئولان استان می توانند گام بلند و مصمصی را برای شکل گیری فعالیت صنفی در این بخش بردارند.

وی ادامه داد: این امر به معنای این نیست که جنبه صرف درآمد زایی داشته باشد بلکه به این معنی است که به دولت به عنوان ناظر و حامی و هدایت کننده کمک کنیم که استقلال تئاتر حفظ شود.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور عنوان کرد: این رویکرد در سراسر کشور در حال گسترش است و در حال حاضر در اکثر استانهای کشور سالنهای خصوصی اجرای تئاتر وجود دارد.

کرمی بیان کرد: ما بیش از ۱۲۰سالن خصوصی در سراسر کشور داریم و در برخی استانها ساخت و ایجاد این سالنها به تمامیت در بخش خصوصی انجام شده است.

وی تعداد سالن های تئاتر استان تهران را ۳۳ سالن فعال عنوان و تاکید کرد: از این تعداد ۲۰ سالن خصوصی است که بیش از ۵۰ درصد فعالیت تئاتری در شهر تهران را شامل می شود.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور اضافه کرد: توسعه تئاتر در بخش خصوصی یک ظرفیت و پتانسیلی برای رسیدن به یک تئاتر مردمی است و امیدوام که هنرمندان به این امری نگاهی جدی داشته و در حوزه تئاتر خصوصی فعالیت جدی داشته که سبب رونق و رشد و ایجاد ظرفیت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: