• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2787-5
  • خبرنگار : 65001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه کهگيلويه و بويراحمد

تولید۱۲هزار دقیقه برنامه برای تبیین خدمات انقلاب در شبکه دنا

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۱۲ هزار دقیقه برنامه در شبکه دنا برای تبیین خدمات انقلاب اسلامی تولید می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا کهگیلویه و بویراحمد یوسف افشارنیا در نشست خبری با خبرنگاران با بیان برنامه‌ها و اولویت‌های شبکه استانی دنا در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی افزود: صداوسیمای شبکه دنا با راهبرد تبیین خدمات ارزشمند انقلاب در ۴۰ سال گذشته ۱۱ عنوان برنامه در ۵ هزارو ۴۷۰ دقیقه در حوزه سیما و در حوزه صدا ۹ عنوان برنامه با ۶ هزار و ۷۶۵ دقیقه درزمینه ۴۰ سالگی انقلاب تهیه وپخش کرده است و یا در حال تولید دارد .

وی اظهارکرد: صداوسیما در حوزه تلویزیون، رادیو، خبر، فضای مجازی، پژوهش و موسیقی برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طراحی و اجرایی شد.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هفته‌ای یک برنامه تریبون آزاد با عنوان «دیدگاه» تولید می‌شود که این برنامه نظرات و دیدگاه‌های مردم را منعکس می‌کند،

افشارنیا با اشاره به اینکه صدا وسیما در برنامه‌های خود با بصیرت، هوشیاری، همدلی و احساس مسئولیت در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نماد افتخار به گذشته و امید به آینده را ترسیم می‌کند، تصریح کرد: درحوزه خبرهم حدود ۵۰ گزارش‌های مستند، موضوعی و خبری باموضوع خدمات و دست آورد‌های انقلاب پخش شده و یا در حال تولید است .

وی ادامه داد: در برنامه‌ریزی حوزه خبر تولید 5 مستند خبری، 15 تریبون آزاد، 15 گزارش از طرح‌های مهم عمرانی و 15 گزارش از خدمات نظام در روستاها و شهرها برنامه‌هایی هست که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه خبر تداعی شده است .

مدیرکل صدا وسیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: توجه به فضای مجازی موردتوجه صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد قرارگرفته است که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تولید 8 اینفوگرافیک با موضوع شهدای انقلاب، 7 پخش با موضوع راویان انقلاب، 15 موشن گرافیک و انیمیشن بازسازی‌شده 3 دقیقه‌ای، 14 اینفوگرافیک با موضوع نقش بر آب که بیشتر توطئه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند، 120 گزارش 3 دقیقه‌ای با موضوع رهاورد که دستاوردهای انقلاب هست، مسابقه 40 عکس، هشتگ 40 بهار، 8 موشن گرافیک 3 دقیقه‌ای با موضوع دستاوردها، 10 موشن گرافیک 3 دقیقه‌ای با موضوع قله افتخار از برنامه‌های کارنامه سیما تولیدات کارنامه کوتاه یک‌دقیقه‌ای یا 30 ثانیه‌ای در این ایام پخش خواهد شد .

افشار نیا بیان کرد: تولید 20 اینفوگرافیک در خصوص روحانیون استان خصوصاً مرحوم آیت‌الله ملک حسینی و آیت‌الله میر احمد تقوی هم در دستور کار قرار گرفت، تولید 30 مستند رادیویی با رویکرد خدمات نظام و تولید 2 موشن گرافیک با ترکیبی از کلام مقام معظم رهبری عمده‌ترین برنامه‌هایی بوده که در فضای مجازی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: برنامه چلچراغ 14 برنامه دارد که پنجشنبه‌ها در فضای عمومی با محتوای سرگرمی تولید و پخش می‌شود که 50 برنامه در سال 97 تولید و پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه صدا وسیما افکار عمومی را می‌سازد و نماینده افکار عمومی هم هست اظهارکرد: باید به دور از دیدگاه‌های جناحی، بخشی و طایفه ای، با همگرایی و وحدت و با زبان هنر و رسانه حقایق را به زیبایی برای مردم به ویژه جوانان که بیش از همه در آماج هجمه دشمنان قرار دارند، تبیین کنیم، تا از حقایق موجود آگاهی یابند .


افشارنیا تصریح کرد: برنامه گفتمان انقلاب برنامه هفتگی که با چهره‌ها و شخصیت‌های مهم سیاسی، مذهبی و مدیران و فعالان ملی استان مصاحبه و پخش می‌شود این برنامه از استانداران که در سایر کشور خدمت می‌کنند، نمایندگان ادوار مجلس و افرادی که در سطوح مختلف مدیریتی معاون وزیر، رئیس سازمان و در جایگاه و پست‌های ملی حضور داشتند و شخصیت‌های سیاسی که فعالیت‌های سیاسی دارند با همه گرایش‌ها و سلیقه‌ها و نگرش‌های فکری موردقبول نظام استفاده‌شده، ما در این برنامه این چهره‌ها را بدون محدودیت برنامه تولید و پخش کردیم .

وی گفت: مهم‌ترین شخصیت‌ها ازجمله تقوی نژاد رئیس سازمان نظام مالیاتی کشور، پناه رئیس مناطق آزاد، سید ضیا هاشمی رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی، بزرگواری، موحد، هاشمی پور، وکیلی، زارعی، هدایت‌خواه و تاجگردون در این برنامه مصاحبه کردند.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ترسیم افقی روشن و امید بخش برای آینده انقلاب اسلامی، تبیین دستاورد‌های معنوی و کارنامه انقلاب، ترویج گفتمان انقلابی گری، بیان نقش امام و روحانیت در بیداری جامعه، افزایش شناخت نسبت به دشمن و تقویت احساس تعلق اجتماعی از مهمترین اهداف و محور‌های برنامه‌های ۴۰ سالگی انقلاب است که در طول سال باید ساماندهی و اجرا شوند .

افشارنیا ادامه داد: جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را باید جشن پختگی فکری و اعتقادی ملت ایران دانست و رسانه‌ها و به ویژه صدا وسیما باید تلاش کنند برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب را به بهترین نحو ممکن اجرا کنند . 

وی با تاکید براینکه باید از فرصت خدمات ۴۰ سالگی انقلاب برای امیدافزایی و نمایش اقتدار جمهوری اسلامی بهره گرفت گفت: مردم نقش اصلی را در مبارزه‌های انقلاب و حتی در این ۴۰ سال داشته اند و رسانه ملی و استانی باید آن‌ها را در برنامه‌ها و مستند‌های خود تشریح کنند .

مدیرکل صدا وسیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شعار تکریم و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب «افتخار به گذشته امید به آینده» نام‌گذاری شده است.

به گزارش ایسنا، در این نشست خبرنگاران رسانه ها، خبرگزاریها و پایگاه‌های اطلاع رسانی نظرات و پیشنهاد‌های خود را در خصوص نحوه تبیین و اجرای برنامه‌های ویژه ۴۰سالگی انقلاب اسلامی ارائه دادند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: